MČR v NOB na podzim a první zrušené závody

od | 18. 3. 2021 | OB v ČR, Orientační běh, Závody

Čeho jsme se obávali se bohužel naplnilo. Zatímco touto dobou obvykle začínají první závody a závodníci ladí na Jarní pohár, tak letos – stejně jako vloni touto dobou, se objevují první informace o zrušených závodech. Že si v březnu společně nezaběháme už jsme tak trochu tušili, bohužel na celostátní úrovni si nezaběháme ani v dubnu a v květen musíme doufat.

Ve středu 17. března večer jednala soutěžní komise sekce OB. V úvodu jednání bylo na pořadu vyhodnocení 2. kola výběrového řízení na pořadatele závodů sekce OB. Zbývalo přidělit pořadatele červnového kola ŽB Morava v roce 2022. Po těsném hlasování bylo pořadatelství přiděleno Slovanu Luhačovice, který kandidoval s prostorem Přečkovice, Kladná – Žilín, Luhačovice, Rudice.

Stará mapa prostoru ŽB-M 18.-19.6.2022: Luhačovice – Ovčírna.

Poté následoval méně příjemný blok. Reakce na aktuální situaci směrem k prvním jarním celostátním závodům, kde bylo potřeba rozhodnout o konání či nekonání zejména těch dubnových. A jak to dopadlo?

  • ruší se závod žebříčku B-Morava (10. 4. 2021, TBM);
  • M ČR v nočním OB (17. 4. 2021; VPM) se přesouvá na podzim (termín bude určen dodatečně);
  • Veteraniáda ČR v nočním OB (17. 4. 2021; VPM) se přesouvá na podzim (termín bude určen dodatečně);
  • závod Českého poháru a žebříčku A na krátké trati (18. 4. 2021, VPM) se také přesouvá na podzim (termín bude určen dodatečně);
  • dva závody Českého poháru štafet (8. a 9. 5. 2021, SJI) se ruší;
  • místo nedělních štafet se přidává do kalendáře závod Českého poháru a žebříčku A na krátké trati (9. 5. 2021, SJI);
  • ruší se Republikové utkání oblastních výběrů žactva (7. – 9. 5. 2021, TAP);
  • Soutěžní komise dále doporučuje oblastem sekce OB operativně reagovat při pořádání závodů oblastních soutěží na aktuální situaci a na možnosti pořadatelů při pořádání závodů.

A co to znamená? V dubnu si na celostátní úrovni určitě nezaběháme. Stále doufáme alespoň v nějaké oblastní žebříčky, které se dají řešit více operativně, např. ve vlnách. Uvidíme, jestli dojde k uvolnění opatření po Velikonocích. V květnu byly zrušeny zatím pouze štafetové závody ČPŠ a utkání oblastních výběrů žactva, které svou podstatou kolektivní soutěže a společenské klubové / oblastní akce s hromadným startem určitě uspořádat nepůjdou. Individuální závody zůstaly zatím ponechány a doufejme, že půjdou v určitém režimu uspořádat.

Vedení sekce OB bude situaci dále sledovat, přepracuje soutěžní dokumenty a bude nadále reagovat na situaci.

Květnový dvojzávod Českého poháru štafet byl sice zrušen, ale zároveň v kalendáři nahrazen závodem ČP na krátké trati, takže na Čeřínku by se běžet mělo i tak. A k tomu se stále chystá pohárový sprint v Jihlavě.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 6. 12. 2023
a svátek má Mikuláš.