MČR v LLOB 2022

od | 16. 10. 2022 | LOB, Reportáže, Závody

LLOB. Co to sakra je? Může být něco, co je ještě víc crazy, než jsou samotné LOBy? Ano, může. Pořadatelé z KOB Dobřichovice & friends se s heslem ‘LOB is Lajf, but LLOB is Lajfer‘ pustili do uspořádání Mistrovství ČR v letním LOB, neboli LOB na kolečkových lyžích.

Vysvětlení mapového klíče a warmupka nesmí na MČR chybět

Jednalo se už o třetí ročník, letos poprvé však byl závod trochu oficiálnější. Byl v ORISu, bylo to na krabičky a taky byl poprvé v Praze. Systém MČR LLOB se už tradičně skládá z prologu a finále. Prolog je kratičká trať s intervalovým startem, z výsledků prologu se pak startuje s handicapem do finále. Aby stíhačka byla zajímavá, tak je samozřejmě farstovaná (motýlky!) a první v cíli se stává mistrem ČR.

Tato neodolatelná nabídka dobrého tréninku a luxusního zážitku přilákala celkem rekordních 34 závodníků s věkovým rozptylem od ročníku 1971 až 2009. Nechyběli zástupci dospělé i juniorské reprezentace a ani obhájci titulu z loňska Ondra Starý (KOB Dobřichovice) a Johanka Šimková (SOB Olomouc). Konkurence se v sychravém říjnovém dopoledni sešla v pražském parku Ladronka celkem slušná. Zároveň se přihlásilo hodně odvážilců, kteří využili možnosti půjčení kolců nabízených pořadateli a zkusili si na nich poprvé v životě stát. A dokonce i počet fanoušků převýšil očekávání organizátorů.

Prolog zvládli všichni bez větších obtíží. Trať byla stejná pro muže i ženy a měla 6 kontrol. Vítězem mužské kategorie se stal Josef Nagy (Tatran Jablonec) za 2:36 a v ženách Hana Malečková (USK Praha) za 3:10. Ztráty dalších nebyly velké, což slibovalo zajímavé a kontaktní finále. Výsledky zde: https://oresults.eu/events/61?class=D.

Mapa prologu

Jako první startovaly ženy. Jejich závod byl okořeněn brutální průtrží mračen, ale toho se nikdo nezalekl. Všechny nástrahy v podobě otáčení u kontrol, listí na asfaltu, běhání po trávě a další speciality LLOB ženy zvládly. Závodu od začátku do konce vévodila domácí Hana Malečková (USK Praha) a dojela si pro zlato s náskokem víc než minuty na brněnskou Anežku Hlaváčovou (Tesla Brno). Třetí místo brala Markéta Firešová (KOB Dobřichovice).

Nejlepší ženy
Mapa finálka

Mužský závod nebyl taky rozhodně nudný. Jako první vystartoval do závodu Josef Nagy, stíhaný Matyášem Zakouřilem a dalšími vlčáky. Volby na začátku i motýlek sice pořadím velmi zamíchaly, ale Josef Nagy se stále držel v čele s pohodlným náskokem na Kryštofa Průšu. Bohužel ale v závěru trati přehlédl kontrolu, musel se pro ni vracet, a z titulu se tak mohl radovat Kryštof Průša (USK Praha). Druhý dojel Matyáš Zakouřil (USK Praha) a bronzová medaile zbyla na Josefa Nagyho (Tatran Jablonec).

Trojice nejrychlejších mužů

Celkově závody ukázaly, že tato disciplína má v českém prostředí rozhodně potenciál, ohlasy závodníků byly velmi pozitivní a KOB Dobřichovice už plánuje místa, kde by se MČR dalo uspořádat za rok. Máme se na co těšit!

Výsledky a odkazy na všechny fotky z akce jsou v ORISu https://oris.orientacnisporty.cz/Vysledky?id=7326.

Sepsal Ondra Hlaváč

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 18. 4. 2024
a svátek má Valérie.