MČR na krátké trati: analýza žen

od | 6. 10. 2020 | Analýzy, Orientační běh, Závody

Dnes se společně podíváme, kde se rozhodoval sobotní šampionát na krátké trati v kategorii žen. V první části byly spíše krátké postupy, v druhé většinou delší, zajímavých voleb však bylo dost.

Včera jsme nabídli podrobnou reportáž ze závodu a skvělou analýzu trati mužů od Lukáše Kettnera, dnes se pojďme podívat, kde se rozhodovalo v kategorii žen.

K2-K3: První zajímavý postup nabízí 2 varianty, přímou, kterou volí Lenka Mechlová, a zprava, kterou vybírá Tereza Novotná, chybuje a výrazně ztrácí.

K6-K7: Postup mezi 6. a 7. kontrolou nabídl hned 5 různých variant: Přímou zleva, kterou zvolila Karolína Teplá a která byla nejrychlejší, přímou zprava, co zvolila Adéla Indráková, obíhačku zprava, kterou běžela Lenka Mechlová, obíhačku zleva, co zvolila Lucie Luštická. Tereza Novotná předvedla velkou chybu, kdy na variantě zprava ztratila na Teplou přes 3 minuty.

K8-K9: Další postup s volbou je na 9. kontrolu, nejlépe ho řeší Jana Knapová, když běží mírně zleva, na variantě mírně zprava sice Lenka Mechlová naběhá stejně jako Jana Knapová, ale je o 12 vteřin pomalejší, Lucie Luštická na další obíhačce ztrácí minutu a 15 sekund na Knapovou.

K10-K11: Po dalším transportním postupu mezi devátou a desátou kontrolou následuje delší postup na 11. kontrolu. Důležité bylo se rozhodnout, zda-li běžet terénem k cestě či rovnou od kontroly běžet na cestu. Lépe volí Denisa Kosová, která běží terénem, zatímco Karolína Teplá běží po cestě rovnou od kontroly.

K11-K12: Na následujícím postupu je opět volba “terén nebo obíhačka”. Jak je vidět z mezičasu, tak obě varianty jsou časově naprosto shodné, jak Martina Zvěřinová, která běží terénem, tak Anna Štičková, která volí obíhačku, dosáhují shodného času 4 minut na této variantě. Závisí tedy na závodnicích, zda jsou silnější v terénu či na cestách.

K13-K14: Poslední postup s volbou nabízí 3 varianty. Nejrychlejší je na své přímé variantě Vendula Horčičková, Denisa Kosová na své variantě zprava ztrácí necelou čtvrtminutu, Maria Pospíšilová na obíhačce zleva ztrácí dalších 10 vteřin.

GPS

1 komentář

  1. Avatar

    No, o ne/výhodnosti svojí volby u posledního postupu bych si dovolila polemizovat. Rozhodně nejsem tak běžecky připravená jako Venda, nebo Denisa, navíc jsem celý závod běžela dost pod své možnosti (bylo mi dost zle). Což je vidět i na mém tempu (které je na cestě horší, než má Denisa terénem).

    Odpovědět

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 5. 12. 2023
a svátek má Jitka.