MČR 2024 v dunách u Královce!

od | 5. 10. 2022 | Hustník

Jistě jste zaznamenali, že internetem kolují informace, petice a výzvy k anektování tzv. Kaliningradské enklávy, česky Královce, Českou republikou. A zatímco Poláci si z nás utahují a už vymýšlí, jak kolem jejich pobřeží bude do přístavu u ústí řeky Pregoly připlouvat česká letadlová loď Karel Gott či ponorka Helena Vondráčková, orienťáci naopak berou tuto petici velmi vážně, doufají, že naše vláda učiní patřičné kroky a už začali plánovat, kterak zapojit novou Královeckou oblast do struktur ČSOS.

Česko anexí Královce totiž získá nejen přístup k moři, ale také hluboké lesy, přímořské duny a unikátní terény pro orientační běh. Kam se hrabe Vracov, to se nedá srovnat.

Mapa ze závodů “Kaliningrad Cup” 2013. Stane se Královec Cup novou vlajkovou lodí českých vícedenních? (Zdroj: omaps.worldofo.com)

A vzhledem k tomu, že české lesy žere kůrovec, CHKO nám omezuje pořádání na jaře, vedení sekce OB nelení a vytipovává vhodné terény na jedno z jarních MČR roku 2024 u Baltu. Královec, město založené na počest Přemysla Otakara II., má krásné centrum, takže sprintový víkend je nasnadě. Bohužel člověk český je ale od přírody líný, a tak jen co byla myšlenka vyslovena, byla shozena ze stolu se slovy nejmenovaného člena: “Já nepojedu příští rok přes celou republiku kvůli 15 minutám běhu do Opavy a vy si myslíte, že bych jako jel někam přes celé Polsko?”

Volba tak tedy nejspíše padne na krátkou trať. To už jsou dva minimálně dvojnásobně delší závody ve dvou dnech, k tomu výlet k Baltu, kterak šplouchá na maják Přemysla Otakara II. a exkurze do útrob Heleny Vondráčkové zdarma a to se vyplatí!

Ukázka přímořského terénu v litevské části Kurské kosy přímo u budoucích hranic s Českou republikou. Tento terén v minulosti hostil i juniorské MS. (Zdroj: omaps.worldofo.com)

ČSOS i přes omezené finanční možnosti zvažuje podporu také nově vznikajícímu TSM Královecko. Dokonce kvůli tomu bude vypsán na podzim náhradní termín STM na stadionu Evžena Zátopka v Královci. Pokud by sítem neprošel dostatečný počet závodníků pro zřízení samostatného TSM, tak je nasnadě spojení s tím Hradeckým, které by se tak přejmenovalo na TSM Královeckohradecko.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 18. 6. 2024
a svátek má Milan.