Martina Tichovská: Výsledky na ME jsou určitě nad očekávání.

od | 6. 8. 2017 | MTBO, Rozhovory

3 zlata, stříbro a brambora k tomu. To je bilance Martiny Tichovské na právě skončeném ME v MTBO. Jak se ale rozpovídala pro O-News.cz, šla do závodů z plného tréninku a její hlavní vrchol sezóny je za 14 dní, kdy se koná v Litvě Mistrovství světa v MTBO. V čem byla síla českého týmu, který závod byl nejtěžší a co “pověstná” francouzská organizace? I o tom rozhovor s nejúspěšnější závodnicí na právě proběhlém ME.

Na ME jsi vybojovala tři zlata. Které bylo nejtěžší?
Nejtěžší bylo asi zlato ze sprintu, jelikož šlo o komplexní práci – teoretická příprava před závodem a pak čisté a rychlé provedení během závodu bez ztráty koncentrace. Štafetová zlata byla náročná vzhledem k týmové zodpovědnosti, ale zase jsem k nim měla perfektní pomocníky (úsměv – pozn. red.).

Cesta k prvnímu zlatu (ze sprintu). Foto: Fedor Iskhakov.

Jak se ti podařilo zkoncentrovat na všechny závody? Nejhůře jsi byla čtvrtá…
Letos mám jako hlavní vrchol sezony MS v Litvě za 14 dní, tudíž na ME jsem šla téměř z plného tréninku. Udržení koncentrace a mapově čisté závody byl hlavní cíl ME. Na longu jsem pár chybek z únavy vysekla, těch pár vteřin mi pak také chybělo na bednu. Celkově jsou ale moje výsledky určitě nad očekávání.

Z výsledků Čechů to vypadalo, že nám náramně sedly terény. Je to tak? Nebo v čem byla naše síla?
Myslím, že český tým patří vždy k velmi silným státům a především v týmových soutěžích umíme prodat to, že jsme skvělá parta. Celkově šlo o rovinaté terény, kde jsou třeba hlavně rychlé nohy, stoprocentní nasazení a mapově čistá práce, člověk nemá chvilku na odpočinek. A to nám asi sedí.

Druhé zlato. Smíšená štafeta společně s Kryštofem Bogarem. Foto: Jan Svoboda (Bikemat.cz)

Ze šampionátu byly ohlasy, že to byla nejhůře uspořádána mezinárodní akce za posledních x let. Bylo to opravdu tak strašné? Co nefungovalo?
Co se týká organizace, čekali jsme, že to bude typicky francouzské pojetí, ale první závodní den zaskočil i největší optimisty. Karanténa pro dorostence, juniory, dospělé a kompletní veterány s celkem dvěma záchody a bez jakéhokoliv přístřešku, při závodě kontroly schované v křoví a za stromy, nefungující radiokontroly s minimem informací pro spíkra a na vrch všeho medaile předané bez stužek a diplomů a špatně zahrané hymny a pověšené vlajky. To vše za doposud nejvyšší startovné v historii. Naštěstí po hlasitých stížnostech závodníků se organizace ke konci týdne výrazně zlepšila, i tak že se člověk nemusel za pořadatele stydět.

Už za 14 dní začíná další vrchol sezóny – Mistrovství světa. Jaká bude nyní příprava? Spíše odpočinek nebo ještě pořádně vyladění a udržení formy?
MS je téměř za dveřmi, tento týden do toho ještě trochu říznu a pak už jen ladění, odpočinek a psychická příprava.

Díky za rozhovor a ať se na MS daří minimálně stejně jako na ME!

Poslední závod a další zlato. Tentokrát s ženskou štafetou, kde Martina jela 3. úsek (1. úsek Kateřina Nováková, 2. úsek Marie Březinová). Foto: MTBO.cz

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 2. 3. 2024
a svátek má Anežka.