Mapy.cz hledají kartografa či kartografku na plný úvazek
Dnes je 28.01.2020

Další | 11.10.2018

Oblíbená aplikace nejen orientačních běžců – Mapy.cz – hledá do svých řad zájemce o práci v kartografické divizi Mapy.cz. Kartograf by aktualizoval mapový podklad, udržoval databázi turistických cílů a zakresloval změny v síti cest, zástavbě nebo vegetaci. Pozice se týká práce v Brně, ale je možné se domluvit i na Hradec Králové nebo Prahu. Hlavním nástrojem je software OCAD. Pokud vás to zaujalo, čtěte dál.

Role kartografa

Aktualizace mapového podkladu a údržba databáze turistických cílů. Kartograf/ka zakresluje změny v síti cest, zástavbě nebo vegetaci. Doplňuje do mapy nové názvy nebo turistické zajímavosti. Je to mravenčí práce, přesto je svým způsobem pestrá a velmi samostatná. Aktualizace provádíme na základě vlastního sledování novinek, často také přicházejí podněty od samotných uživatelů. Kartograf/ka poté zajistí veškeré podklady, ověří správnost a změnu zanese do mapy. Svět se stále mění a mapy se musí měnit s ním. Práce Kartografa/ky je proto jako nikdy nekončící seriál.

Předpoklady

Vhodný/á kandidát/ka je pro nás ten/ta, který/á má geografické vzdělání nebo zkušenosti s tvorbou map. Mapy aktivně používá při svých výletech do přírody nebo za památkami. Vítána je i zkušenost s psaním textů o zajímavostech v krajině či historických pamětihodnostech, kterou využijeme při vytváření turistických bodů zájmu v mapách. Důležitá je pro nás také pečlivost, samostatnost a cílevědomost. Hledáme posilu na plný pracovní úvazek.

S uchazečem proběhne výběrové řízení. Více informací a podrobností o pracovní pozici najdete zde.

 

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *