Malá cena Velké Verandy: Prestižní závod klepe na dveře
Dnes je 18.01.2020

OB v ČR | Orientační běh | Předstartovní horečka | 29.11.2016

Již téměř 25 let pořádá oddíl KOB Choceň legendární závod Malá cena Velké Verandy. V letošním roce může být závod vítaným zpestřením pro účastníky O’Gala, koná se totiž v neděli 4.12. pouhých 18 kilometrů od dějiště plesu. A proč se na tento závod hlásit třeba i se společenskou únavou? Čtěte níže v naší pozvánce.

 

Co jiného dělat v neděli po plese než se pořádně proběhnout?

Závod se běží na “Velké Verandě” u Chocně, celé zápolení začne v 10:15, ovšem prezentace či případné dohlášení závodníků  je možné pouze do 9:45 hodin. Přihlásit se ovšem můžete také v předstihu na  mcvv@mcvv.org, startovné závodu činí symbolických 50 Kč. Závod bude příští rok slavit 25 let od své premiéry a je neodmyslitelnou součástí zimní hradubické ligy. Jak říká loňský vítěz Jan Janů: “Loni jsem byl překvapen, jaká atmosféra tam byla, kolik lidí mi fandilo, udělalo mi to obrovskou radost, také díky fanouškům se mi podařilo zaběhnout tak rychlý čas.” Pojďte si tuto náladu také užít.

Srovnejte se s Vaším dětským vzorem!

Pro závodníky je připravena tradiční trasa, která kombinuje jak lesní úseky tak rychlý asfaltový povrch. Všechny kategorie běží jeden 4,3 km dlouhý okruh, což nabízí velmi zajímavá srovnání elitních závodníků třeba s veterány nebo žáky. Díky přehledně zpracovaným výsledkům, se lze virtuálně srovnat třeba se svým trenérem ve stejném věku a to už přeci stojí za to.

trat

Náročná trať závodu, Zdroj: http://www.mcvv.org/

Pojďme dokázat, že orienťáci na této trati ještě neřekli poslední slovo!

Rekord trati držel dlouhých 15 let Petr Losman (OK99 Hradec Králové), kterého až v loňském roce překonal talentovaný atlet Jan Janů. Mezi ženami je dlouholetou vládkyní hradecká Táňa Metelková (vynikající atletka běhající OB za oddíl OK99 Hradec Králové), která se svým časem z roku 2006 již 10 let vévodí této tabulce. Minulý rok ji ale na záda dýchala atletka Lucie Pešánová. Jak to dopadne v roce letošním? Najde se pro oba loňské vítěze mezi orienťáky nějaký vyzyvatel/ka?

Založte si svou fotogalerii!

1

Poznáte známé o-tváře? Odpověď na konci článku. Foto: mcvv.org

Na stránkách závodu najdete kompletní výsledky až do roku 1993. Specifikem webových stránek jsou též karty všech závodníků, kteří se této akce od roku 1993 zúčastnili. Pod jménem závodníka naleznete statistiku jím zaběhnutých časů při jednotlivých účastech a jeho fotky ze všech ročníků. Můžete se tedy podívat na orienťácké hvězdy třeba před 10 lety. Poznáte níže vyfocené?
Kdo bude hvězdou kalendaria?

Pro 5 nejrychlejších žen i mužů, 3 nejrychlejší veterány a veteránky jsou připravené zajímavé finanční odměny. Dorosteci a žáci se mohou těšit na věcné ceny. Suvenýrem, který si ze závodu odveze úplně každý účastník je kapesní kalendář na následující rok. Dostat se na stránku kalendaria je velmi prestižní záležitostí a každoročně se zejména všechny babičky těší, že třeba jejich vnučka nebo vnouček budou oním šťastným. Kdo to bude letos?

kalendarium

Kalendarium- tradiční suvenýr z MCVV, Zdroj: mcvv.org

A kdo by mohl v letošním roce sahat po metách nejvyšších? 

Mezi největší favority kategorie mužů patří rozhodně loňský vítěz a současný držitel traťového rekordu Jan Janů (SKP Hvězda Pradubice), který bral na nedávném MČR v krosu bronzovou medaili. Potrápit by ho mohl náš reprezentant Vojta Král (VolumeUp team), pro kterého to ovšem bude úplně první účast na tomto závodu. Uvidíme jakou výhodou bude znalost trati.

Mezi ženami je největší favoritkou loňská vítězka Lucie Maršánová (SKP Hvězda Pradubice), zatopit by ji mohla Táňa Metelková nebo šestinásobná vítězka Marta Fenclová. Mimo hru určitě nebude ani dvojice našich reprezentantek Denisa Kosová (OK99 Hradec Králové) a Vendula Horčičková (OOB TJ Slovan Luhačovice).

Tak už neváhejte a k šatům na O’Gala přibalte i běžecké oblečení.

4.12. hurá na Velkou Verandu!

 

Použité fotografie pochází z webových stránek závodu Malá cena Velké Verandy. Na historických fotografiích můžete zleva najít: Pavla Kubáta, Janu Knapovou, Petra Losmana a Tomáše Křivdu.

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *