Long na JWOC: Janošíková opět šestá

od | 8. 7. 2019 | OB ve světě, Orientační běh, Reportáže, Závody

Druhým závodem pokračovalo Mistrovství světa juniorů v Dánsku – běžela se klasická trať u obce Bryrup. Juniory i juniorky čekal závod v kopcovitém bukovém lese, některé pasáže byly s výbornou viditelností, někde bylo potřeba v bukovém náletu dobře držet směr. Navíc obě tratě měly zpestření ve formě ladybugu (tj. beruška, phi-loop). Z naší výpravy opět skvěla zaběhla Terka Janošíková, která bere letos již druhé 6. místo.

Mezi juniory vládli Norové

Na juniorské trati jasně vládl Nor Kasper Fosser, který zvítězil s více než 3minutovým náskokem. Na trati doběhl např. Tomáše Křivdu, který po závodě konstatoval, že Fosser byl běžecky úplně někde jinde a udržet se ho bylo téměř nemožné. I tak byl Křivda na 20. místě nejlepší z Čechů. Druhé místo bral Nor Elias Jonsson a třetí místo putovala překvapivě do Austrálie zásluhou Astona Keye, který prokázal svou výbornou připravenost. Z našich se do třetí desítky pořadí dostali dobře běžící Vít Horčička a Ondřej Hlaváč (26. a 27. místo).

Trio nejlepší juniorů z longu (foto: fb IOF)

Protesty a dvě zlata v juniorkách

Závod juniorek byl velmi vyrovnaný – první padesátka závodnic se vměstnala do 10 minut odstupu na vítězku. Ty byly ovšem hned dvě! Dlouho to vypadalo na zlato pro Idu Haapala z Finska, která byla v cíli o vteřinu dříve než Ruska Veronika Kalinina. Kalinina ovšem měla rozbitý SIAC, a tak musela razit kontaktně. Rusko podalo protest, medailový ceremoniál byl odložen a čekalo se na rozhodnutí jury. Ta rozhodla, že pořadatel není schopen zajistit shodnost primárního cílového ražení (cílová brána) a kontaktního, a tudíž připsala oběma závodnicím stejný čas. Resp. čas Finky byl o 1 sekundu zvýšen. Z Češek se opět na velkou bednu vešla Terka Janošíková (6. místo), byla sice po závodě zklamaná, protože po 11. kontrole ještě průběžně vedla. Pak ovšem přišla špatná volba postupu a chyba na předdivácké a bylo po šanci na medaili. Dělené 25. místo obsadila Bára Chaloupská, ostatní Češky viz výsledky níže.

Nejlepší Češka Terka Janošíková (foto: fb IOF)

Ve 21:55 by měla být na ČT sport krátká reportáž z dnešního závodu

Juniorské MS pokračuje ve středu kvalifikačním závodem na middlu

https://www.facebook.com/JWOC2019/videos/925150287837198/

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 18. 5. 2024
a svátek má Nataša.