Loby nebyly, lidé běhali

od | 15. 1. 2018 | Orientační běh

Uplynulý víkend měl být mistrovský. Mistrovský proto, že na programu bylo MČR na klasice a MČR štafet v LOBu. Bohužel ani Krkonošsko neuniklo oblevě, a tak musely být závody zrušeny. Možná i z důvodu velkého lobařského očekávání se na víkend moc jiných akcí neplánovalo. Pojďme se podívat, kde se tedy dalo s orienťákem setkat.

Dva břehy (PZL)

Další závod Pražské zimní ligy nalezl své útočiště v Kralupech nad Vltavou. Městská až příměstská trať s volným pořadím kontrol zavedla závodníky na oba břehy řeky Vltavy. Nejdelší trať, která měřila cca 13,6 km po postupu, obsahovala dokonce výměnu mapy. Nejrychlejší na ní byl Vojtěch Grundman (64:13), který o 5 minut porazil Jana Fátora.

Adamna Cup

V severní části Brna – Medlánkách se odehrál 16. ročník Adamna Cupu pořádaného Adamem Chromým. Podobná účast jako loni znamenala přes 300 závodníků na sprintové trati. Oba vítězové v hlavních kategoriích mužů a žen měli na své pronásledovatele stejný náskok, a to pohodlných 46 vteřin. A kdo jimi byl? Pavol Bukovac a Vendula Hočičková.

Pardubický zimní pohár

Stovka závodníků se sjela do Přelovic na Pardubicku na závod místního Poháru. Ražení probíhalo do průkazek a kontroly byly bez kódů. V kategorii žen byla drtivá většina disk (správné ražení mělo jen 8 ze 27!), kvůli kontrole číslo 9, kde orazily jinou než svoji. Mezi muži zvítězil Tomáš Kos a v ženách díky preciznímu mapovému výkonu Zuzana Klimplová.

 

Jizerská noční liga na Žuláku

Terén přímo sousedící s Libereckou ZOO. Takže rychlý trénink? Kdepak…nejdelší trať měřící 7,5 km s převýšení přes 500 na mapě Žulák byla nemilosrdná ke všem, kdo se ji pokusili oběhnout. Extrémní terén doplněný o hustou mlhu dokázal pokořit pouze Jan Schulhof v čase 95 minut (pro porovnání Pavel Kubát na trati 6,5 km čas 82 minut).

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 2. 3. 2024
a svátek má Anežka.