Přesunuté LOBy nahradily o víkendu zimní ligy

od | 13. 1. 2020 | OB v ČR, Orientační běh, Reportáže

První letošní závodu ČP LOB, které se měly konat o uplynulém víkendu byly o dva týdny přeloženy, a tak byly číslem jedna zimní ligy. Ty opět přilákaly mnoho orienťákuchtivých běžců. Kromě toho už v týdnu proběhly nejen “Tříkrálové” nočáky.

Tříkrálový orienťák

Jako součást Pražské zimní ligy proběhl v pondělí noční Tříkrálový orienťák, který se odehrál ve čtvrti Kbely. Nejdelší kategorie a závodníci MTBO běželi / jeli závod s volným pořadím kontrol s dvěma mapami – orienťáckou a MTBO. V kategorii MTBO zvítězil Martin Štěňha v čase 64 minut, nejrychlejším orienťákem pak byl Karel Trojan v čase 41 minut.

4. Night orienteering tour

V Jihočeské oblasti výborně propagují orienťák závody Night orienteering tour. V Chotovinách byl na programu scorelauf na 45 minut, který přilákal téměř 50 běžců. S lehce generalizovanou mapou si nejlépe poradili Michal Deim (117 bodů), Kateřina Kosobudová (117 bodů) a Karel Deim (99 bodů).

4. Borcup

Další závodu Borcupu se běžel přímo v Novém Boru. Při hodinovém scorelaufu byl na mapě jeden hlavní výřez základní mapy a k němu 9 výřezů OB mapy. Cílem bylo napasovat si výřez na správné místo a na něm najít ty kontroly, které na sobě měly kleště. Ostatní kontroly se nepočítaly. Všechny kontroly se v časovém limitu podařilo najít jen pětici z 89 závodníků, z nichž nejrychlejší byl Dan Pavlovec. Druhý skončil Jan Svoboda a třetí Tomáš Vácha.

Onos cup

Čtvrtým závodem letošní Brněnské zimní ligy byl tradiční Onos cup, který se letos běžel již po třinácté. Běželo se na proslulé Rosničce ve Wilsonově lese, který byl mimo jiné dějištěm Světového poháru v OB 2002. Jednalo se tedy dle slov pořadatelů o “klasický old-schoolový” sprint zcela v kopcovatém lesoparku. Na trať se za krásného slunečného počasí vydalo hned 9 kočárků, což je rekord rozhodně rekord závodu. Hlavní kategorie vesměs opanovali favorité. V mužích zvítězil Jonáš Hubáček, který o 10 vteřin porazil Jana Rusina, třetí doběhl Jan Bořil se ztrátou 53 vteřin. Ženskou trať suverénně ovládla Natalia Hiklová, která svou nejbližší pronásledovatelku, Terezu Novotnou, porazila o necelou minutu. Další minutu navíc pak měla ztrátu třetí Hana Hlavová.

Zimní hradubická liga

Tři stovky závodníků se vydali na 3. závod Zimní hradubické ligy do Pardubic. Na programu byl delší městský sprint, který pořádali hlavně tamější dorostenci. Nejdelší mužskou trať, která měřila 3,8 km, zaběhl nejrychleji David Procházka. Pouze 10 vteřin na něj ovšem ztratil Jan Schulhof, třetí místo pak obsadil Ondřej Paleček (+0:52). Na ženské trati, která měřila 2,6 km, byla nejrychlejší domácí závodnice – Marta Fenclová. Půl minuty na ni ztratila druhá Vanda Vávrová a 50 vteřin třetí Lea Martanová.

 

 

2 Komentáře

 1. Avatar

  Druhá na ZHL byla Vanda Vávrová, nikoli Králová.

  Odpovědět
  • Matěj Burda

   Díky za upozornění, opraveno.

   Odpovědět

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 29. 1. 2023
a svátek má Zdislava.