Loby, loby přicházejí: První na řadě je Klingenthal

od | 18. 1. 2017 | LOB, Předstartovní horečka

Zima se stále silněji ozývá ve všech koutech Česka. Avšak místo, kde se teď bude ozývat pro orienťáky, neleží v Česku. Klingenthal, městečko a zimní středisko v Krušných horách hned za hranicemi s Českou republikou, bude ve dnech 21.-22. 1. 2017 dějištěm úvodních dvou závodů Českého poháru v lyžařském orientačním běhu.

Vlastní program obsahuje hned tři závody. V sobotu dopoledne se chystá sprint World Ranking Event (pouze pro H21 a D21, resp. W21 a M21). Právě ten není zařazen do Českého poháru, nicméně řada závodníků ho využije jako trénink a první rozkoukání s mapou na lyžích po dlouhé době. Odpoledne závodníky čeká MČR štafet a v neděli závod Českého poháru na klasické trati. Všechny tři závody se jedou v okolí obce Mühlleithen, v udržované síti stop rozšířené o „LOBácké lahůdky“.

Stará mapa prostoru, která není až zase tak stará. Pochází z minulého roku.

Mapy jsou v následujících měřítkách: sprint 1 : 5 000, štafety 1 : 10 000, klasika 1 : 15 000, ekvidistance 5 m. Od Nového roku až po konec závodů je celá síť stop okolo Mühlleithen zakázaným prostorem, ale lze využít stopy na naší straně hranic. Pokud jste se nestihli přihlásit, tak to ještě půjde v omezeném množství v centru závodu (s příplatkem 10 Euro). A kdybyste v sobotu po závodech neměli co dělat, tak tady je pár tipů na výlety v okolí: cha…pokud nebudete úplně zmrzlí, budete tak unavení, že budete rádi, když dojdete na večeři.

Letošní LOBy začínají na německé straně Krušných hor. Foto: archiv pořadatelů

Ve spekulování nad budoucími držiteli medailí se podíváme především na MČR štafet. A jelikož se loni kvůli sněhovým podmínkám štafety ani nekonaly, zabrousíme hlouběji do historie, do roku 2015, kdy se MČR štafet konalo ve Studenci u Horky. V kategorii H21 dojeli s velkým odstupem v čele štafety SZP (Pospíšil, Horyna, Laciga) a na druhém místě štafeta VLI (Přinda, Škoda, Horáček). V ženách zde suverénně zvítězila štafeta VRL (Hančová, Kubátová, Randáková). V letošních bojích o medaile v hlavních kategoriích můžeme jistě počítat s těmito oddíly, avšak berme v potaz i silné německé štafety a jistě i fakt, že do uzávěrky tohoto článku nebyly známy soupisky štafet. Přinejmenším můžeme očekávat velmi zajímavý závod. Účastnit by se měl i kompletní český reprezentační výběr (vyjma Hany Hančíkové, která trvale žije ve Švédsku, navíc nyní léčí zlomeninu nohy), který je v plné přípravě před Mistrovstvím Evropy. To se koná od 6. února 2017 ve Finsku.

Další informace:
– Rozpis v češtině
– Stránky závodů

Všechny fotografie jsou z webu závodu, kde souhlasí s jejich sdílením.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 16. 4. 2024
a svátek má Irena.