Listopad: 3 oblasťáky, semináře i O-Gala

od | 30. 10. 2019 | OB v ČR, Orientační běh, Trail O

Je vidět, že běhuchtiví orienťáci chtějí závodit rok od roku déle a déle, poslední oblastní žebříček roku je na programu až 9. listopadu. Na jaké další listopadové akce nezapomenout? Běží se HROB, OBPH, bude trail-o, O-Gala a mnoho seminářů. Ani zimní ligy na sebe nenechají dlouho čekat, ale o tom zase jindy…

Listopadové oblastní žebříčky

2. listopadu OŽ Hanácké oblasti

pořadatel: SOB Olomouc
místo: Náměšť na Hané
přihlášky: do 30. října přes ORIS
původní mapy:  Švédská hradba (2018)
další informace: rozpis

2. listopadu OŽ Východočeské oblasti

pořadatel: OK Lokomotiva Pardubice
místo: Přelovice
přihlášky: již uzavřeny
původní mapy:  Na štětkách (1988)
další informace: web závodu

3. listopadu OŽ Pražské + Stč. oblasti

pořadatel: USK Praha
místo: Kytín
přihlášky: do 30. října přes ORIS
původní mapa: Rochota (2016), Skalka (2017)
další informace: web závodu

9. listopadu OŽ Ještědské oblasti

pořadatel: OK Chrastava
místo: Raspenava
přihlášky: do 31. října přes ORIS
původní mapa: Loupežnická jeskyně (2018
další informace: rozpis

Trail-O

Poslední letošní závody proběhnou o víkendu 2. – 3. listopadu ve Mšeně a v Průhonicích. V sobotu pořádá LOS Mělník TempO a PreO, v neděli bude na programu PreO pod taktovkou Matfyz Praha. Můžeme se těšit na zajímavé měření sil – přihlášen je slušný počet Česko-Slovensko-Polských závodníků. Více informací u jednotlivých závodu v ORISu.


Neranginkové akce

Orientační běh pražských horolezců (1. – 2. listopadu)

O horolezeckém orienťáku OBPH již referujeme řadu let, letošní 64. ročník se odehraje v okolí Rynoltic na pomezí Lužických hor a Ještědsko-Kozákovského hřbetu. Pro zhruba 150 dvojic bude nejprve v pátek připravena noční etapa s limitem 4 hodiny, v sobotu se poběží 8 hodin a nebudou chybět kontroly na skalních věžích, stromech či jiných zážitkových místech. Více informací na webu.

MČR v horském OB (2. – 3. listopadu)

 I republikové mistrovství v horském OB je jednoznačně v hledáčku řady orienťáků, letos navíc v atraktivních podkrkonošských terénech s centrem v Radvanicích. Přihlášeno je celkem 255 dvojic v 11 kategoriích. Více na webu a také v zítřejší předstartovní horečce.


Školení a semináře

OCAD seminář (2. listopadu)

Poslední z trojice OCAD seminářů se uskuteční v Praze. Pro třicítku přihlášených bude připraven celodenní školení vhodné pro trenéry, stavitele tratí i mapaře. Více informací zde.

Školení začínajících kartografů (8. – 10. listopadu)

Listopad je také tradičním měsícem pro Školení začínajících kartografů, které se uskuteční ve Zderazi. Účastníci pod vedením zkušených lektorů (Zdeněk Lenhart a Luděk Krtička) získají teoretické znalosti a praktické zkušenosti se zpracováním map pro OB (příprava podkladů, klasické i digitální mapování v terénu, kresba v OCADu a OO Mapperu, mapové specifikace, tisk, evidence map, zásady organizace mapování, …). Základní informace včetně způsobu přihlašování zde.

Metodický seminář trenérů a rozhodčích (22. – 24. listopadu)

Podobně jako loni i letos se v blízkosti dějiště O-Gala, tedy v Jablonci nad Nisou, bude konat metodický seminář trenérů a rozhodčích. Kapacita 90 účastníků byla rychle naplněna. Na programu budou kromě sepárátních přednášek zvlášť pro trenéry a rozhodčí také společné – např. Issprom 2019, představení nového Metodického portálu nebo aktuální informace Rady pro podporu a inovace. Více informací v ORISu.

O-Gala (23. listopadu)

Pozvánku na vyhlášení nejlepší sportovců ČSOS jsme již představili v samostatném článku. Přihlášky jsou stále otevřené, na programu bude taneční soutěž, představení dorostenců a mnoho dalšího, tak neváhejte dorazit do Jablonce nad Nisou.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 9. 12. 2023
a svátek má Vratislav.