Letošní O-Gala bude v Jablonci

od | 1. 10. 2019 | Fenomén, LOB, MTBO, Orientační běh

O-Gala. Pro někoho zveřejnění výsledků o nejlepšího sportovce roku, pro někoho zase úvod do přicházející plesové sezóny a pro jiné třeba poslední příležitost, kde si užít známé z druhé konce Republiky, se kterými se uvidí opět až na prvních jarních závodech. V loňském roce se v Plzni spolu s ní konal i třídenní Metodický seminář, a jelikož se toto spojení osvědčilo, bude tomu stejnak i letos, v Jablonci nad Nisou.

Samotné dveře Eurocentra Jablonce nad Nisou, kde galavečer probíhá, se otevřou v 18. hodin 23. listopadu. Celou akci odstartuje již tradičně Vyhlášení o nejlepšího sportovce ČSOS pro rok 2019. Letošními favority na výhru jsou bezesporu Vojtěch Král, Miloš Nykodým, Pavel Kubát, Denisa Kosová a mnoho dalších. Pak bude do 3. hodiny ranní pokračovat doprovodný program.

Loni vyhrál anketu o Nejlepšího orientačního běžce Vojtěch Král. Jak to dopadne letos? Foto: Petr Kadeřávek.

Jak už pořadatelé v prvním teaseru k O-Gala naznačili, přizpůsobili program hlavně těm, kteří rádi tančí. Žádná vystoupení profesionálních tanečníků vás ale nečeká. Pěkně orienťáci orienťákům! První větší novinkou je, že od 21 hodin odstartuje tzv. Společenská půlhodinka. Ne že by kapela nehrála taneční hudbu po celou dobu, co bude na pódiu, ale jestli si někdy 100% zatančíte valčík, polku, tango nebo waltz, tak to bude teď. Navíc je to prostor pro ty, kteří se přihlásí do taneční soutěže O krále a královnu tanečního parketu.

Pravidla taneční soutěže jsou celkem jednoduchá. Prvních 25 párů, kteří se přihlásí jako první si před začátkem soutěže vyzvednou své startovní číslo u sličné hostesky. Soutěžit se bude ve třech tancích: jivu, waltzu a ve volném stylu. Parket se vyklidí jen pro ně, kapela bude hrát, soutěžící budou tančit, porota složená ze tří profesionálních tanečníků si vás bude potajmu bodovat. Vítěz se vyhlásí, jakmile si porotci sečtou vzájemné body. Soutěžit se bude o hodnotné ceny, přihlásit se můžete zde.

Letošní O-Gala by mělo být více o tanci než předešlé ročníky. Foto: Petr Kadeřávek.

Toť o programu zatím vše. Některá malá či velká překvapení si pro Vás pořadatele nechají prý buď na den plesu, nebo Vám je budou pomaloučku polehoučku odkrývat třeba na jejich Instagramu, nebo na facebookových stránkách. Více informací o plese najdete jinak v Rozpise. Ale bude to prostě pecka. Tak řekněte svým členům ve štafetě, a vyrazte do Jablonce na O-Gala. Jednak zatleskat těm nejlepším orientačním běžcům, jednak si tu celorepublikovou oslavu ukončení sezóny dvadevatenáct pořádně užít.

Marek Novotný

Tak jako předloni v Luhačovicích bude celým večerem provázet duo Matěj Klusáček a Petr Kubásek. Foto: Petr Kadeřávek.

 

 

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 23. 2. 2024
a svátek má Svatopluk.