Leho Haldna novým prezidentem IOF. Dušan Vystavěl neuspěl.
Dnes je 18.01.2020

OB ve světě | Orientační běh | 26.08.2016

Novým prezidentem IOF byl zvolen Estonec Leho Haldna. Ten nahradí odstupujícího Briana Porteouse z Velké Británie, který se již rozhodl nekandidovat. Jako své hlavní body programu “vize 2020” vypíchl, že by chtěl udělat náš sport méně komplikovaný pro začátečníky, pro televizní diváky i pro organizátory velkých akcí IOF. Chtěl by se zasadit o rozvoj orientačního běhu ve světě tak, aby IOF mělo do roku 2020 80 aktivních členů. Leho Haldna byl jediným kandidátem a byl zvolen, tři federace se hlasování zdržely. Dánové sice nejprve prosazovali diskusi a tajnou volbu, nicméně to nenašlo oporu ve stanovách.
V bafuňářkém programu pátečního dne se volili i tři víceprezidenti. Michael Dowling z Austrálie byl zvolen automaticky jako zástupce mimoevropské federace. Na zbylá dvě místa byli tři kandidáti. Víceprezidenty IOF se nakonec stali Mikko Salonen z Finska a Astrid Waaler Kaas z Norska. Rus Alexey Kuzmin zvolen nebyl.
Nás zajímala ale především volba ostatních řadových členů IOF councilu, kde kandidoval i Dušan Vystavěl (o jeho kandidatuře jsme psali zde). Zvoleni nakonec ovšem byli Owe Fredholm (SWE), Vincent Frey (FRA), Tatiana Kalenderoglu (TUR), Niklaus Suter (SUI), Maria Silvia Viti (ITA), Laszlo Zentai (HUN) a Ting-wang Dominic Yue z Hong Kongu. Dušanovi chybělo 5 hlasů a zvolen tedy nebyl. Česko tak minimálně v dalších několika letech mít zástupce v IOF councilu nebude.
Facebooktwitter