Kvalifikace MČR KT: mapa a výsledky
Dnes je 21.01.2020

OB v ČR | Orientační běh | Závody | 10.06.2017

Je za námi kvalifikace MČR na krátké trati 2017, které pořádají tento víkend oddíly z Nového Města na Moravě a Havlíčkova Brodu v Lipnici nad Sázavou. Kvalifikace se běžela v severní – rychlejší a plošší části prostoru, kde bylo hodně hustníků, místy kameny a staré lomy. Ženy měly čtyři rozběhy, z každého postoupilo nejlepších 6 do finále, které se poběží zítra v jižní části prostoru pod dohledem kamer České televize. Jednotlivé rozběhy vyhrály Denisa Kosová (PHK), Magdaléna Tužilová (ZBM), Jana Knapová (LPU) a Michaela Omová (TUR). Branou finále neprošly například Monika Rollier (PHK), Petra Hančová (LPU), Lucie Krafková (TUR) či Iveta Šístková (LPU).

Aréna MČR na krátké trati 2017 v Lipnici nad Sázavou. (Foto: Roman Zbranek/O-News.cz)

I muži měli čtyři kvalifikační rozběhy, do finále jich ovšem postupovalo osm. Vítězové jednotlivých rozběhů jsou Miloš Nykodým (ZBM), Vojtěch Král (SSU), Jan Petržela (PHK) a Pavel Hradec (TUR). Za branami finále zůstali Štěpán Mudrák (LCE), Eduard Šmehlík (SHK), Martin Poklop (SSU) či Jakub Glonek (AOP).

V juniorkách a juniorech se bojovalo ve dvou rozbězích, kde se z každého 9 nejlepších představí v zítřejších bojích o cenné kovy. Nejlepší pozice pro finále mají Tereza Čechová (KAM) a Gabriela Šimůnková (TAP), resp. Jan Bendák (PHK) a Vojtěch Sýkora (LCE). Ve finále neuvidíme třeba Karolínu Staňovou (BOR), Vojtěcha Netuku, Daniela Peka (oba SHK) či Ondřeje Vystavěla (JPV).

Starší dorost bojoval ve třech rozbězích, 6 nejlepších z každého šlo do finále A. Tady jsou dnešní vítězky a vítězové: Ylvi Kastner, Jasmina Gassner (obě Rakousko), Nikola Zlámalová (SJC), Tomáš Křivda (CHC), Šimon Chvátil (PHK), Jannis Bonek (Rak.). Mimo postup zůstala vinou zranění velká favoritka Barbora Chaloupská (PHK) a dále třeba Andrea Větříčková (SHK) či Martina Waňková (LPU)

Stejný postupový klíč čekal i na mladší dorostence a dorostenky. První rozběh D16 měl vítězky dokonce dvě Terezu Chrástovou (STH) a Kateřinu Blažkovou (SJH), další rozběhy pak vyhráli: Kateřina Dolejší (STB), Petra Holečková (SHK), Jakub Chaloupský (PHK), Ondřej Metelka (PHK), Petr Synek (DOK). Mimo postup zůstali Kateřina Černá a Regina Tokárová (obě VPM), Tereza Aschermannová (VSP), Adéla Rýdlová (TJN), resp. Tomáš Milán (ZBM), Matyáš Siegl (PGP) či Lukáš Vitebský (TJN).

Později odpoledne bojovali o postup do finále A i veteráni, tam postupuje vždy první polovina výsledkové listiny, maximálně však 30 nejlepších závodníků do finále A.

Zítřejší finále začíná od 9:00 hodin, první závodníci finále A MČR vyrazí na trať v 10:50. Ženy pak vyrazí do závodu v 11:30 a muži naváží ve 12:08.

Finálový závod v hlavních kategoriích bude přenášen živě Českou televizí. V případě kolize s French Open pak minimálně na internet, kde jej budete moci sledovat na webu ČT sport od 12 hodin. Tradiční komentátor OB přenosů Petr Kubásek musel odjet právě do Paříže, a proto přenos bude komentovat s Tomášem Dlabajou jiný redaktor ČT sport – Jakub Stařík.

Mapa kvalifikačního rozběhu mužů H21C.

Důležité informace:

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *