Kvalifikace MČR klasika

od | 23. 9. 2017 | Orientační běh, Závody

Typicky jizerské počasí. Tak by se daly charakterizovat podmínky, které panovaly v sobotním závodě MČR na klasické trati, který měl za cíl rozřadit závodníky do odpovídajících finálových skupin. 

Mistrovství České republiky na klasické trati, vrchol domácí o-sezóny, připravuje letos klub OK Chrastava v Raspenavě. Centrem je velká louka, kde závodníci najdou vše potřebné. Jak již bylo v úvodu napsáno, při startu prvních závodníků začalo silně pršet, postupně pršet přestalo, po třetí hodině však znovu začalo. V lese byla relativně tma a dost vlhko. Tratě, které postavili Kateřina Kašková a Jarda Polák, byly velmi fyzicky náročné. “Často jsem z mapy nevyčetl dohledávku,” říkal v cíli například Jan Petržela. Na tratích byla řada voleb, které se hojně řešily v cíli.

Doběh závodníků při kvalifikaci MČR na klasické trati. Foto: Jan Picek.

V D21 vyhrály své kvalifikační skupiny Vendula Horčičková, Magdaléna Tužilová, Adélka Indráková a Michala Omová. V mužích byli nejlepší Jan Šedivý, Miloš Nykodým, Tomáš Kubelka a Jakub Škoda. Za branou A finále zůstali např. Anna Štičková, Barbora Zháňalová, Vojtěch Kettner nebo Štěpán Mudrák.

Zítra je ve stejném prostoru finále. Start 00 je v 9:30, mistrovské kategorie startují mnohem později, zhruba od 12:00. O tři hodiny později by mělo začít dekorování nejlepších.

Více informací:

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 16. 4. 2024
a svátek má Irena.