Krátká trať na JMS: Bronz pro Janošíkovou!

od | 11. 7. 2019 | OB ve světě, Orientační běh

Česká reprezentace se dočkala! Tereza Janošíková po výborném výkonu na krátké trati na JMS v Dánsku bere bronzovou medaili! Zlato putuje do Švédska zásluhou Isy Envall, v juniorech zvítězil Nor Kasper Fosser.

Dnešnímu finálovému závodu předcházel včerejší (kvalifikační), z kterého bohužel nepostoupili 2 junioři a 2 juniorky z Česka. Jednotlivé rozběhy vyhráli v mužích Kasper Fosser, Aston Key a Soren Thrane Odum. Nejlépe z našich se dařilo Tomáši Křivdovi, který byl druhý ve třetím rozběhu. Na stejné trati byl Jonáš Fencl sedmnáctý, což také znamenalo postup. Vít Horčička si pojistil postup 9. místem, bohužel ve shodném rozběhu Ondřej Hlaváč po sérii několika chyb finišoval jako třiadvacátý, tudíž zůstal za branami finále. V prvním rozběhu skončil Jan Gajda 12., postupové místo nezískal Jan Rusin, který doběhl na 27. pozici. V juniorkách se Češkám bohužel nevedlo v první kvalifikační skupině, když ani jedna nepostoupila (Nikola Thýnová, Kateřina Grycová). Naopak výsledky v dalších rozbězích nás velmi potěšily. V druhém vyhrála Tereza Janošíková a devátá skončila Anna Kopecká, svoji kamarádku napodobila i Barbora Chaloupská v třetí skupině a také ji ovládla (12. Eliška Sieglová).

Jedna z tratí mužského rozběhu.

Finále se běželo v severní části od arény, která byla pro oba závody stejná. Na závodníky čekal čistý les s výrazným převýšením, řadou vrstevnicových detailů, ale i cest. Start byl přímo v aréně, první kontrolu juniorů i juniorek byla v úrovni HD10 (křižovatka cest), další část tratí již byla těžší, nicméně nároky na tratě na mezinárodních závodech jsou jistě vyšší. Co je ale důležitějšího – Tereza Janošíková si doběhla pro první cenný kov pro Česko na letošním Mistrovství světa juniorů. Celý závod se pohybovala do šestého místa, díky velmi rychlému závěru se propracovala v posledním pytlíku na konečnou třetí příčku. V cíli měla ztrátu 1:24 na vítězku Isu Envall (Švédsko), stříbro brala Fiona Bunn z Velké Británie, která startovala dvě minuty za Janošíkovou a chvíli se zdálo, že ji i doběhne. Další Češky do nejlepší dvacítky nepromluvily. Barbora Chaloupská, která obhajovala bronz z loňského Maďarska, tentokrát brala 21. příčku se ztrátou 4:42, Eliška Sieglová byla sedmadvacátá (+5:20), Anna Kopecká skončila na začátku čtvrté desítky se ztrátou 5:38.

Terka Janošíková se raduje z bronzové medaile, kterou získala na krátké trati.

V juniorech zvítězil již podruhé na šampionátu Kasper Fosser, který měl nejrychlejší mezičasy již od počátku trati a svůj náskok postupně budoval až na minutu a 9 sekund. Stříbro vyhrál Francouz Guilhem Elias, třetí nejrychlejší byl opět Nor Lukas Liland (+1:34). Z Čechů byl opět nejlepší Tomáš Křivda, který však určitě pomýšlel na lepší výsledek, než je 27. místo se ztrátou 5:33. Dvě příčky za ním doběhl Vít Horčička (+5:46), další dva závodníci byli v páté desítce (45. Jonáš Fencl, 46. Jan Gajda).

Finálová trať žen, na které získala Tereza Janošíková bronz.

Více informací:

 

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 2. 3. 2024
a svátek má Anežka.