Konec května? Neoficiální závody i souboj TSM

od | 1. 6. 2020 | Orientační běh, Reportáže, Závody

Těšili jste se? My ano! Konečně můžeme přinést přehled víkendových závodů v takové formě, v jaké jste na něj zvyklí. Je libo Valašsko, jižní Moravu, Ústecký kraj nebo snad dráhové testy TSM?

Dráhové testy

Již v pátek 29. května proběhly atletické testy téměř všech TSM. Všichni účastníci běželi 3000 m. Oproti předcházejícím letům nebylo stanoveno jedno místo, ani výsledné časy nebyly podkladem pro nominaci na některý ze šampionátů. Smyslem testování bylo zjistit aktuální formu jednotlivých závodníků v tomto nezávodním období. Postupně se výsledky objevují zde.

Atletické testování TSM Ještědské oblasti v Liberci. Foto: Matěj Burda.

TSM Brno versus Pardubicko

Utkání TSM/SCM Brno vs. Pardubice. Tak byla pojmenovaná akce mezi jednotlivými regiony, která se uskutečnila přes celý víkend. V pátek vše zahájilo atletické testování na Městském stadionu v Pardubicích. V sobotu proběhla v Čachnově klasická trať. Na nejdelší trati H20 se seřadilo pardubické trio Martin Roudný, David Procházka a Tomáš Udržal. V D20 pak všechny deklasovala Markéta Mulíčková (KOB ALFA Brno) před pardubickou Kateřinou Koberovou a Martinou Opálkovou (BETA URSUS Orienteering). Kompletní sobotní výsledky najdete zde. V neděli pak program pokračoval krátkou tratí. Vítězem H20 se opět stal Martin Roudný (OK Lokomotiva Pardubice) před Vojtěchem Grycem (KOS TJ Tesla Brno), třetí příčka patřila Václavu Roudnému (OK Lokomotiva Pardubice). Nejlepší juniorkou se tentokrát stala Jana Peterová (2. Klára Nechanická, 3. Markéta Mulíčková). Výsledky jsou k dispozici v ORISu.

Jihomoravská letní liga

Třetím závodem pokračoval seriál orienťáků na jižní Moravě. Pořadatelství se zhostili „omikroňáci“ v kopcovitém lese mezi Řečkovicemi, Mokrou Horou a Soběšicemi. Oproti předchozím dvěma sobotám už byl limit počtu závodníků navýšen na 295, počet kategorií na 15, závodu se zúčastnilo 183 běžců. Na zběžně aktualizované mapě Petra Matuly postavil Jiří Zelinka klasickou trať s velkým převýšením (530 metrů u H21). V hlavních kategoriích byli nejrychlejší David Vedra (TBM) a Markéta Tesařová (ZBM).

Mapa s tratí kategorie H21 na 3. závodě Jihomoravské letní ligy.

Čtvrtým závodem Jihomoravské letní ligy bude 6. června krátká trať u Moravce na Vysočině, více v ORISu.

1. Valašská jarní liga

V sobotu se v Pozlovicích uskutečnilo první kolo Valašské jarní ligy. 277 účastníků čekal kopcovitý terén a tratě z pera Marka Cahla. V ženách vyhrála Vlaďka Raclavská (SOB Olomouc), ale nejrychlejšího času dosáhla Michaela Dittrichová (KOB Směr Kroměříž), která běžela trať na upravené mapě. Podobně jako v ženách i v hlavní kategorii H21 zvítězil David Kopecký (SOB Olomouc), ale rychlejší byl Tomáš Kolárik (SKOB Zlín) v H21U. Výsledky všech kategorií jsou v ORISu.

Běháme s mapou a buzolou

1. závod z tradiční série závodů Lokomotivy Teplice “Běháme s mapou a buzolou” odstartoval v neděli v Oseku v nádherném terénu Salesiovy výšiny. Za příjemného počasí do závodu nastoupilo 138 závodníků v 7 kategoriích. V hlavní mužské kategorii zvítězil Jakub Bílý před Jiřím Mackem a Michalem Žejdlíkem. V ženách byla nejrychlejší Lenka Kovářová, když za sebou nechala na 2. místě Sáru Lošťákovou, třetí byla Ivana Lošťáková. Detailní informace včetně výsledků naleznete zde.