Kde si ještě v létě zazávodit?

od | 17. 7. 2021 | OB v ČR, Orientační běh

Ač deštivé počasí posledních dní nad Českem tomu moc neodpovídá, tak léto je v plném proudu a to znamená i spoustu možností si zaběhat s mapou či potrénovat na vícedenních letních závodech. Pojďme se podívat, co je v nabídce a kde je možnost se ještě přihlásit.

Zatím je červenec spíše ve znamení rušení. Po již dříve zrušené WOC Tour kvůli Covidu měl tento víkend měl proběhnout HSH Vysočina Cup, neboli známý Botas. Ten musel být bohužel také zrušen, kvůli odvolání souhlasu s využitím louky pro centrum závodu. A tak tento víkend probíhá jediná akce: Grand Prix Silesia u Jakubčovic, kde zatím v hlavních kategoriích před poslední etapou vedou Iva Kavánková a Roman Zbranek. A co dál?

Bohemia Orienteering (21. – 25.7.2021)

Od středy 21.7. startují v Novém Boru slavné pětidenní Bohemia Orienteering. Centrum a kemp je tradičně v Novém Boru u koupaliště, na první dvě etapy se jede do Chřibské a na závěrečné tři do Filipova u České Kamenice, tedy do míst, která loni hostila MČR na krátké trati. Na závodníky čekají prudké kopce, spousty skal a stále krásné lesy, byť se v této oblasti poslední dobou velmi těží.

(!) Důležitým upozorněním z pokynů je nutnost odevzdání čestného prohlášení ohledně Covid-19. Toto musí být odevzdáno na prezentaci, jinak nebude vydáno startovní číslo. Problém je, že prezentace je již v úterý. Je ale možno toto prohlášení poslat vedoucímu klubu, který je odevzdá za celý klub najednou.

Přihlášky jsou uzavřené a startovky zveřejněné, dohlašovat se je možné už jen do kategorií F a T (do limitovaného množství), a to pouze e-mailem.

Web závodu

Sudety Cup (29.7. – 1.8.2021)

Již v týdnu po Bohemii začínají v divoké přírodě na polské straně Orlických hor čtyřdenní závody Sudety Cup. O nich jsme v minulosti hodně psali, podívejte se. Pořadatelé slibují výzvu a super horské terény až skandinávského typu. A stále je možnost se přihlásit!

Přihlášky končí ale již zítra, v pondělí 19.7.2021, tak neváhejte!

Web závodu

Letní Velikonoce (30.7. – 1.8.2021)

Protože jsme si letošní Velikonoce moc orienťácky neužili, tak se nám je pořadatelé z Kotlářky pokusí vynahradit v létě. Běží se z Nové Skalky na mapách jako Selská rokle či Šedina. Takže pískovce, kopce, údolí a krásné lesy Máchova kraje. Bude to závod jako vyšitý pro klasikáře, protože se běží klasika – zkrácená – klasika.

Přihlášky v ORISu jsou již uzavřeny. Počítadlo eviduje přes 750 zájemců, takže limit vyčerpán zatím nebyl.

Web závodu

Ukázka mapy Selská rokle pro Letní Velikonoce 2021.

Zlínský (Š)krpál (6. – 8.8.2021)

Srpen otevírají hned dva podniky. Na Valašsku je to Zlínský (Š)krpál v Lukovečku. Běží se dvě krátké tratě a jedna klasická v kopcovitém terénu podhorského charakteru, kde je většinou čistý bukový les, místy jehličnaté husntíky. Místy spousty erozních rýh. Terén hostil před nedávnem závody Českého poháru a částečně také letos nominační závod na Juniorské MS.

“Lesy v okolí Lukovečku stále drží, tak se nebojte, přihlaste a zaběhejte si v převážně čistém a rychlém lese,” zve na svém FB jeden z hlavních pořadatelů Roman Zbranek.

Stále je možné se hlásit za nejlevnější startovné. Termín ale vyprší dnes 18.7. o půlnoci! Nicméně pak ještě bude určitě možnost dohlášky.

Tento týden pořadatelé představili nové logo závodu, které prý přesně vystihuje, co na závodníky čeká. (Zdroj: SK OB Zlín)

Orienteering Adventure (6. – 8.8.2021)

Tím druhým podnikem je Orienteering Adventure v kempu Bučnice u Teplic nad Metují. Závodit se mělo na Ostaši, ale kvůli masivní těžbě byly závody v minulých týdnech přesunuty do známých prostor bývalé “Advanty”. Běží se pět etap. Dvě krátké, jeden lesní sprint a dva skalní sprinty v terénu, který v minulosti hostil MČR na krátké trati.

Přihlašovat se lze do 25.7., limit je 650 účastníků, pár míst ještě zbývá.

Web závodu

Ukázka mapy Lada, která by měla hostit dva skalní sprinty.

Rumcajsovy Míle (13. – 15.8.2021)

RuMíle připravuje Sportcentrum Jičín tentokrát mimo Český ráj, do rozlehlých lesních prostor v okolí kempu Ves Svaté Kateřiny. Tam se nachází členitý poměrně rychlý les, převážně smrkový s množstvím kamenů a kamenných polí. Vrcholem Rumcajsových Mílí pak bude podle pořadatele hlavně Martinská stěna. Běží se dvě krátké tratě proložené klasikou.

První termín přihlášek již vypršel, v druhém je možno se hlásit až do 8. srpna 2021 v ORISu.

Web závodu

Ukázka staré mapy z roku 2010.

Pěkné prázdniny s OB v Českém ráji (20. – 22.8.2021)

Jubilejní 30. vydání PéPéček je nachystáno na předposlední prázdninový víkend do Kacanov v Českém ráji. Na účastníky čekají dvě krátké tratě na Hlavatici a na Jezírkách proložené klasikou v okolí Radče. Částečně stejný terén jako v roce 2019, ale těžiště etap bude jinde.

I na většinou hned vyprodaných PP se projevil letošní “vlažnější” zájem o vícedenní. Vyprodaný stav se střídá s pár volnými místy, jak se zájemci přihlašují či odhlašují. Každopádně převis není zatím velký, takže se přihlaste, i kdyby zrovna bylo plno a snad se na vás dostane. Přihlášky končí 9.8.2021.

Web závodu

Cena Východních Čech (27. – 29.8.2021)

Tradiční východočeské vícedenní se letos běží pod taktovkou pardubické Lokomotivy v Pusté Rybné, tedy ve vysočinském podhorském terénu, který je převážně dobře průběžný. Prudší svahy jsou kamenité, vrcholové partie i skalnaté. Vyskytují se i partie hustníků, místy s velmi sníženou průchodností, v blízkosti četných vodotečí se místy vyskytuje podrost. Etapy tradičně složené z úvodní krátké, sobotní klasiky a nedělní zkrácené klasiky.

První termín přihlášek již vypršel, v druhém je možnost se hlásit do 5. srpna 2021.

Web závodu

Interkompas 47 (27. – 29.8.2021)

Druhý z trojice závodů připravovaných na poslední víkend prázdnin je jihočeský Interkompas 47, který se běží ve Starém Městě pod Landštejnem ve známém Cyklokempu, který již hostil řadu o-závodů. Na závodníky čeká členitý terén v srdci České Kanady, na mnoha místech skalky a kameny. Bohužel i zde řádí kůrovcová kalamita, a tak holiny nebudou výjimkou, ale jak slibuje pořadatel, tak lesní porost stále výrazně převažuje. Běží se delší krátká, klasika a zkrácená klasika.

Stále je možno se hlásit v prvním termínu přihlášek do 25.7.2021.

Web závodu

Ukázka z mapy připravované na závod.

WestCup (27. – 29.8.2021)

Třetím vícedenním do party pro poslední prázdninový víkend je západočeský WestCup, který se koná v Nejdku, mapa Vysoká Jedle. Na závodníky čeká rozmanitý podhorský terén s místy dost bažinatou podložkou, který je zvlněný až kopcovitý.

V prvním termínu je možno se hlásit až do 9. srpna 2021 v systému ORIS.

Ukázka staré mapy Vysoká Jedle z roku 2016.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 29. 11. 2022
a svátek má Zina.