Kam jezdí orienťáci na Velikonoce?

od | 19. 4. 2022 | OB v ČR, Orientační běh

Doksy, Tis, Jizerky nebo Český ráj. Jaké byly letošní Velikonoce? Podívali jsme se, kam se letos orienťácké kluby vydaly na velikonoční soustředění a vytipovali nejoblíbenější české lokality.

Doksy

Dokesko, to je klasická lokalita pro velká oddílová soustředění – pěkné terény, dostatek ubytovacích kapacit a mapy, kam se podíváš. Zájem byl i letos veliký – běhali tu orienťáci z Kamenice, Nového Boru, Chocně, Jilemnice nebo Dobříše. Kromě toho se v blízkosti samozřejmě konaly také tradiční vícedenní Velikonoce ve skalách – běhalo se u Jestřebí na mapách Dlouhý důl a Pavlovický důl, kde elitní kategorie ovládli Mara Trilča (KOB Děčín) a Pavel Kubát (OK 99 Hradec Králové).

Velikonoční skupina OK Kamenice (foto: KAM)

Tis u Blatna

MČR štafet a klubů 2019, 3 etapové vícedenní Tis 2020 a letos také 5 etapové prázdninové závody. Tis u Blatna a okolí Sklárny lákají orienťáky. Velká klubová soustředění zde měli běžci SK Praga, kteří závody v Tisu pořádají, a také závodníci Tesly Brno, čtveřice z nich na soustředění dorazila ekologicky vlakem. Jen několik kilometrů východně využila tamější terény v okolí Jesenice juniorská reprezentace v MTBO, kterou již o víkendu čekají v Maďarsku nominační závody na ME dorostu a ME juniorů.

Poctivý trénink a navíc motivační řeč v podání brněnské Tesly

Jizerky

Řada nových map nalákala kluby do Jizerských hor, kde i přes občasnou sněhovou nadílku bylo možné odběhat náročné tréninky mezi žulovými balvany. Své soustředění zde uspořádala OK Lokomotiva Pardubice, OK 99 Hradec Králové, Spartak 1. Brněnská, USK Praha, KVS Šumperk a také žactvo Kotlářky Praha, které nepořádalo závody Pražských Velikonoc.

Na soustředění Kotlářky v Jizerkách nechybělo povídání Vojty Krále a Denisy Kosové (foto: DKP)

Český ráj

Pískovcové terény českého ráje využila pro soustředění stovka členů Slavie Hradec Králové, orienťáci z Rychnova nad Kněžnou nebo také běžci reprezentace OB neslyšících.

Zahraničí

Ideální distinací pro naše reprezentanty bylo o letošních Velikonocích Švédsko – Miloš Nykodým, Tomáš Křivda, Martin Roudný, Vojtěch Sýkora, Daniel Vandas, Jana Peterová nebo Eliška Sieglová využili volné dny k tréninku se svými severskými kluby a přípravě na 10Milu. Ve švédsku nechyběli ani členové juniorské reprezentace. Řada závodníků vyrazila také na vícedenní závody – skupina OK Roztoky třeba na Easter4 do Slovinska, redaktoři O-News do Maďarska na Mecsek Open.

Ukázka štafet Kolmårdkavlen, které běžel i Miloš Nykodým

Kam dál?

Další oddíly a skupiny se roztrousily napříč republikou. OK Doksy zavítaly do Zdobnice v Orlických horách, Žabovřesky Brno do Trutnova a žáci Lokomotivy Pardubice do Horního Jelení. TSM a SCM Valašsko strávilo Velikonoce v Zubří, TSM a SCM Ještědské oblasti pak na polské straně Krkonoš.

2. kolo dvoukolového middlu v podání TSM a SCM JO.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 18. 4. 2024
a svátek má Valérie.