Jukola 2019: Letní noc v Kangasala
Dnes je 25.08.2019

Předstartovní horečka | Závody | 13.06.2019

Přesně na tento zážitek lákají pořadatelé letošního ročníku největšího štafetového závodu světa. Od minulé soboty do tohoto úterý se ve finských Helsinkách konaly závody 1. kola Světového poháru, spousta reprezentantů se tak přesune pouze asi o 150 km severněji k městu Kangasala, aby se připojili ke svým severským klubům a zkusili zabojovat o přední umístění na Jukole! Vypadá to, že oproti předchozím dnům se severské počasí trošku umoudří a teploty budou příjemné do 23°C. 

Stará mapa závodního prostoru letošní Jukoly

Obhájci vítězství z loňského jubilejního 70. ročníku jsou dámy ze Stora Tuna a pánové z Kovee. Jako každý rok, tak i letos se sjede velmi silná konkurence. V mužích budou chtít určitě loňské stříbro vylepšit muži IFK Göteborg, ale pozadu určitě nebudou chtít zůstat ani muži Kalevanu Rasti či IFK Moras. Stejně tak v ženách budou chtít vylepší své umístění loni druhé dámy z Göteborg Majorna OK či bronzové MS Parma. Pořadatelé aktuálně evidují 1975 přihlášených pánských a 1723 dámských štafet!

Určitě stojí a zmínku i účast štafet dvou českých klubů. KOS TJ Tesla Brno a OOB TJ Turnov. Tradiční specialitou Jukoly je razící systém EMIT, který se v Česku vůbec nepoužívá, naopak ve Finsku se na něj běhá velká část závodů!

42. Venla Relay (dámský závod)

Hromadný start závodu proběhne v sobotu ve 13 hodin českého času. Všechny úseky jsou farstované

Úsek Délka tratí Převýšení Očekávaný čas vítěze Čas předávky
1. 5.8 – 5.9 km 140 m 40 min 13:40
2. 5.5 – 5.7 km 130 m 37 min 14:17
3. 7.1 – 7.3 km 150 m 50 min 15:07
4. 7.8 – 7.9 km 160 m 53 min
Celkem 26.8 km 580 m 3 h 00 min

 

71. Jukola Relay

Pánové mají hromadný start ve 22 hod středoevropského letního času, stejně jako ženy mají všechny úseky farstované.

Úsek Délka tratí Převýšení Očekávaný čas vítěze Čas předávky
1. 10.7 – 10.8 km stmívání/šero 280 m 69 min 23:09
2. 10.3 – 10.5 km šero 290 m 70 min 00:19
3. 13.1 – 13.2 km šero/rozbřesk 340 m 87 min 01:46
4. 7.2 – 7.3 km rozbřesk/den 210 m 47 min 02:33
5. 7.7 – 7.8 km den 230 m 48 min 03:21
6. 11.0 -11.1 km den 330 m 68 min 04:29
7. 12.8 – 12.9 km den 350 m 77 min
Celkem 73.7 km 2030 m 7 h 46 min

 

Informační rozcestník

 

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *