JMS kvalifikace middlu: 9 ze 12 do finále
Dnes je 18.01.2020

OB ve světě | Orientační běh | 12.07.2018

Po dni volna se ve čtvrtek opět naplno rozběhlo MS juniorů v orientačním běhu, které hostí maďarský Kecskemét. Běžela se kvalifikace krátké trati v prostoru mapy Bócsa, kde na závodníky čekaly lybirinty z jalovců a polootevřené borovicové lesy plné nízkých vrstevnicových tvarů. Pořadatelé pro kvalifikaci využili jihovýchodní část prostoru, na finále si tak schovali to nejlepší z jalovců:

Ukázka staré mapy prostoru pro finále middlu na JMS slibuje pravé “jalovcové peklo”!

Finále startuje v pátek od 11:30. Závod juniorek bude vrcholit před 14. hodinou, závod juniorů přibližně o půl hodiny později.

Middle F LIVE – pátek 13.7., 11:30 – 14:30

Bára Vyhnálková bojuje s nepříjemnými jehličnany na trati kvalifikace krátké trati. (Foto: FB IOF)

Pojďme, ale ke kvalifikaci, tam z každé kvalifikační skupiny postupovalo do finále 20 nejlepších závodníků. Z Čechů se více dařilo juniorkám, všechny postoupily do Finále A a zítra tak mohou bojovat o medaile. V závěru startovní listiny zítra vyběhne na trať Barbora Chaloupská, která obsadila druhé místo v kvalifikačním rozběhu, chvilku před ní pak Tereza Janošíková, která byla dnes třetí. Do desítky ve svém rozběhu se vešla i šestá Tereza Čechová, 12. Vyhnánková, 15. Thýnová, 20. Firešová. Juniorům se dařilo méně. Do finále postoupili pouze tři. Po chybách vypadl jeden z českých favoritů Tomáš Křivda (26. místo) a také nejlepší český junior z úterního sprintu Vít Horčička (29. v rozběhu). Dnešní závod velmi mrzí Víťu Koštejna, kterému postup unikl o 6 sekund. Ve finále A naopak uvidíme trojici Daniel Vandas (8. v rozběhu), Vojtěch Sýkora (14.) a Jan Bendák (14.).

Jednotlivé rozběhy pak ovládli:

Mapa H20-1:

 

 

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *