Jihočeské okénko
Dnes je 19.01.2020

OB v ČR | Orientační běh | Reportáže | 18.04.2017

Netradičně o Velikonocích se běžel dvojzávod Jihočeského žebříčku – OM na krátké trati a OM ve sprintu. Celá akce byla situovaná přímo na Lipně, v prostoru, kde předtím běžela jen hrstka dorostenců v rámci loňské Akademie při prezentaci OB na megaakci Rio-Lipno. Middle se běžel v prostoru areálu pevných kontrol Lipno . Akci pořádaly dva oddíly – SKP České Budějovice a SC vebr-sport.
Dopoledne se konalo OM na krátké trati. Prostor závodu byl zmapován pro Olympijský park Rio-Lipno, a nyní je využíván jako areál pevných kontrol Lipno. Jistou překážkou pro stavitele tratí bylo to, že na rozdíl od okolních prostorů terén neoplývá tolika detaily, na které by bylo možné umisťovat kontroly. “I proto jsem pro závodní tratě použil i část lesa mezi sjezdovkami, který nabízel zajímavé dohledávky v prudkém svahu, navíc za vegetací snížené dohlednosti. Tím se otevřela i možnost předvést se při postupu přes vrchol Kramolína před diváky z řad veřejnosti, navštěvující Stezku korunami stromů,” říká stavitel tratí Filip Hulec.  V kategorii H21 se o vítězství připravil Jan Palas, když neorazil předposlední kontrolu. Nejlepší pak byl Jiří Zelinka. V D21 pak zvítězila Martina Teringlová.

Mapa H21 oblastního mistrovství Jihočeské oblasti.

Odpoledne na účastníky čekal sprint přímo na Lipně. Tratě postavil zkušený Radim Hošek: “Po loňské Akademii Mára Cahel tehdy napsal: Terén byl spíše parkového/sídlištního typu, kde se zajímavé volby hledají dost obtížně. To byla stavitelská výzva, kvůli které jsem stavbu tratí přijal. Nakonec větším oříškem byl spíš podivně protáhlý tvar prostoru závodu, kde jsem nakonec obětoval dodržení směrných časů na úkor pestrosti terénu, kterým tratě vedou,” objasnil záměr stavitel tratí. 
Jednadvacítky vyhráli Jan Palas a Tereza Staňková, ale hlavní kategorií tentokrát byla D16. Závod byl součástí nominace na populární Olympiádu dětí a mládeže, takže se sjela v dorostu na jihočeské poměry nabitá konkurence, a v rámci generálky VTA na MČR ve sprintu 2018 nesly dorostenky na zádech GPSky. “Sledování záznamu je v dorostu o něco pestřejší, než by tomu bylo u dospělých, “ usmívá se Hošek.

Záznam GPS trackingu – Přebor Jč oblasti v orientačním běhu – …

Máme zde ze sobotního Sprintu v Lipně nad Vltavou záznam GPS trackingu na trati D16 taky ve videu 😉

Zveřejnil(a) SC vebr-sport, z.s. dne 16. duben 2017

Více informací:
stránka závodu
odkaz na GPS tracking
mapa H21 na sprintu

Foto na titulce: Helena Hudečková

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *