Jen katastry okresů, ale co hranice obce?

od | 14. 4. 2021 | Další, Komentáře, Orientační běh

Že se na orienťácké scéně v době pandemie nic neděje? Možná to tak na první pohled vypadá, ale orienťák se dá zažít i jinak než závoděním po lese. Více píše ve svém komentáři Eva Kašková z OK Chrastava.

Už minulost ukázala, že nás hned tak nic nezlomí. O tom vědí moc dobře dávno čeští bratři. Hecířský nápad „Oběhni katastr okresů“ možná inspiroval i jiné třeba v menším rozsahu. U nás v Chrastavě to bylo Komunikativní centrum Bétel Jednoty bratrské, které vyhlásilo rodinnou hru „Poznejte hranice Chrastavy“. A že to nebyla jen procházka po bulvárech města vám dokazuje mapa. Je na ní znázorněno 36 bodů nalézajících se na hranicích města Chrastavy, na kterých byly umístěny cedule s textem “Tady končí naše veliká Chrastava“. Účastníci mohli poslat cílovou fotografii… Toto napsala pro účastníky hlavní koordinátorka paní Maruška Justová, která všechno zajišťovala nejen se svou rodinou, tedy i s Anikou i Matoušem, dětmi z našeho klubu . “Katastr našeho města je nejen docela velký, ale v rámci území Chrastavy nejdete civilizaci i divočinu, údolí řeky i vrcholky lákající k výstupu, hluboké lesy i louky s krásnými výhledy do okolí. Proč se tedy nepotěšit obyčejnou krásou naší obce a nezkusit dojít až na její hranice?“

My jsme tuto možnost využili-jak děti, tak i dospělí. Bylo to moc fajn. A vůbec nevadilo, kdo to připravil, ale přesto jim patří velký dík. Je prima, že to nemusí být vždy „tvrdý orienťák“, ale ta vůně z toho byla cítit. Už aby to bylo!

Momentka z tréninku OK Chrastava (zdroj: fotogalerie CHA)

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 16. 4. 2024
a svátek má Irena.