Jdeme zakončit sezónu – MČR NOB

od | 14. 10. 2021 | OB v ČR, Orientační běh, Předstartovní horečka

Poslední emčéerko roku, MČR v NOBu, nás čeká již tuto sobotu. 351 přihlášených závodníků se vydá bojovat o tituly na plzeňském Krkavci. Co je čeká a nemine? O tom v předstartovní horečce.

Centrum závodu poskytnou budovy a okolí sportovního Aktivity centra, které leží v severní části Plzně a přímo přiléhá závodnímu prostoru. V něm se běžely již také závody jako krátká trať na Akademickém MS 2004 nebo Olympiáda dětí a mládeže 2015. Terénu vévodí rozhledna Krkavec, závodníci se mohou těšit na vrstevnicové detaily, prohlubně po bombardování a převážně borovicový les.

Parkování pro závodníky je u OC Globus, start 00 je v 19:30 a je vzdálen 1300 metrů z centra (pozor, nechodit po silnici I. třídy!). Cíl je přímo v centru. Popisy kontrol budou k dispozici na mapě a ve startovním koridoru. V orisu bude před závody zveřejněn seznam závodníků D/H21, D/H20 a D/H18, kteří poběží s GPS. Závodní kontroly budou bez reflexů.

Kategorie D16, H16, H18 a H21 mají na trati motýlek, který 2 po sobě startující závodníci absolvují v opačném pořadí. Z toho důvodu je startovní listina v těchto kategoriích rozdělena na podkategorie L (lichá) a S (sudá). Dejte pozor na odebrání správné mapy na startu!

Z elitní části reprezentačního týmu se na startu objeví jen pár závodníků, a to doslova – v mužích Tomáš Křivda a Miloš Nykodým. Ostatní mají jiný program – někteří se účastní svatby Adély Indrákové, jiní už ukončili velenáročnou závodní sezónu. Tak se otevírají vrátka i dalším závodníkům. Kdo tedy bude letošním nočním šampiónem? O tom se rozhodne v sobotu večer.

O “tradiční” covid bezinfekčnosti se dočtete v pokynech. Stejně tak o nedělním ČP na krátké trati.

Další informace:

web závodů

pokyny

Poslední revize celé mapy proběhla v roce 2009

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 27. 11. 2022
a svátek má Xenie.