Jarní orienťácká školení

od | 24. 2. 2022 | Mapařina, Metodika, Orientační běh

Ještě před začátkem jarní běžecké sezóny proběhne několik různých školení. Pokud byste rádi začali mapovat, získali rozhodcovskou či trenérskou licenci, nebo se naučili ovládat program pro vyčítání čipů, své školení rozhodně najdete.

Workshop OpenOrienteering Mapper

5. března proběhne na pražském Strahově workshop zaměřený na ovládání programu OpenOrienteering Mapper, který se používá především k mapování. Školení je určeno jak všem, kteří chtějí začít s mapováním (nebo si třeba jen zmapovat školní areál), ale neví si rady s programem, i těm kteří už mapují, ale chtějí se zdokonalit v ovládání Mapperu, tak třeba dlouholetým uživatelům OCADu, kteří by se rádi naučili používat i Mapper. Celodenní program se zaměří převážně na technickou část – hlavně ovládání softwaru, používání zařízení, základní získání podkladů, ne tolik na tu mapařskou.

ORIS

Foto z již proběhlého školení v Ústí nad Labem

Workshop Quick Event

V Brně se bude 3. dubna konat workshop pro český program Quick Event, využívaný při pořádání závodů ke správě přihlášených, tvorbě startovky, prezentaci, vyčítání čipů a dalším činnostem jako je třeba spuštění online výsledků. Účastníci se naučí základní i pokročilé funkce a budou připraveni software využít při pořádání tréninků, nebo závodů. Workshop bude vedený přímo autory programu Quick Event.

ORIS

Rozhraní programu

Školení rozhodčích a trenérů

Během jara proběhne ještě několik školení pro trenéry T3 a rozhodčí R3:

4. 3. T3 – Jizerky

5. 3. – T3 – Dobříš

12. 3. – R3 – Turnov

13. 3. – R3 – Ostrava

25. 3. – T3 LOB – Jizerky

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 5. 12. 2023
a svátek má Jitka.