Jablonec bude o víkendu patřit orientačním sportům
Dnes je 18.01.2020

Orientační běh | Předstartovní horečka | 22.11.2019

Metodický seminář trenérů rozhodčích, jednání soutěžní komise sekce OB i vedení sekce OB, vyhlášení nejlepších orientačních sportovců, ale i soustředění reprezentace nebo běžecký fenomén Trail Tour. 

Metodický seminář trenérů a rozhodčích

Po loňském úspěšném “pokusu” bude i letošní Metodický seminář trenérů a rozhodčích uspořádán společně s Vyhlášením nejlepších orientačních sportovců za rok 2019, tedy v Jablonci nad Nisou. Ubytování a stravování je zajištěno v Domově mládeže SŠ řemesel a služeb, ve Smetanově ulici. Jednotlivé přednášky ale budou probíhat v docházkové vzdálenosti (600 m) v moderním Spolkovém domě ve dvou různých přednáškových místností. O seminář byl obrovský zájem – pořadatelé museli přidávat další místa, některé účastníky už museli odmítnout.  Celý program, který sestavil metodik ČSOS Pavel Košárek, začíná v pátek před sedmou hodinou. Jsou v plánu dvě přednášky: vznikl nový klíč ISSprOM 2019, představí ho Libor Bednařík. Pavlína Chaloupská pak naváže informacemi o softwaru Purple Pen.  Sobotní část je z větší části rozdělená: trenéři si vyslechnou blok od Venduly Horčičkové a Lenky Knapové (Psychologická příprava v OB), po obědě pak naváží reprezentační trenéři Pavel Košárek a Jan Šedivý s tématem “Přechod z juniorů do dospělých na reprezentační úrovni”. Rozhodčí se nejdříve dozvědí něco o organizaci MČR KT 2019 (J. Petržela, J. Panchártek), sportovní ředitel MS 2021 Daniel Wolf bude mluvit o TV přenosech v OB. Po obědě budou mít prostor členové soutěžní komise – Roman Zbranek a Jan Netuka a zmíní dva fenomény: svatba tratí sprintu a také zhodnocení celostátní sezóny v OB. Od 15:30 proběhne moderovaná diskuze na téma “Soutěže v sekci OB”, kterou povede předseda soutěžní komise Petr Klimpl. V nedělním programu budou mít prostor dvě rady ČSOS: Metodická (dojde k představení nového metodického portálu) a Rady pro podporu inovací.

Momentka z loňského semináře trenérů a rozhodčích. Foto: Petr Kadeřávek.

Vyhlášení nejlepších orientačních sportovců

Letošní galavečer proběhne v Jablonci nad Nisou v místním Eurocentru. Celý večer bude nabitý nejrůznějšími událostmi. Samotné dveře Eurocentra Jablonce nad Nisou, kde galavečer probíhá, se otevřou v sobotu v 18 hodin. Hodinu poté nastane Vyhlášení ankety o nejlepšího sportovce ČSOS pro rok 2019. Po dvou letech se za komentátorský pultík vrátí duo Petr Kubásek a Matěj Klusáček. Kdo se stane vítězem v kategoriích OB, LOB, MTBO nebo Trail-O? Celou nominaci najdete zde. Nejpozději do jednadvacáté hodiny bychom měli mít jasno. Až do třetí hodiny ranní bude pokračovat doprovodný program. K tanci a poslechu zahrají hned dvě kapely: ForFun a Beat Busters. Na celý večer nazvaný O-Gala se může přijít podívat každý. Vstupenky budou k dispozici i na prezentaci za zvýšený vklad.

Ovládne anketu znovu Vojtěch Král? Foto: Petr Kadeřávek.

 

Jednání orgánů sekce OB

Tradiční jednání soutěžní komise se i letos koná společně s Metodickým seminářem. Program bude dost nabitý. Řešit se budou soutěže na rok 2020 i 2021, po víkendu budeme znát výsledky výběrového řízení na rok 2021, ale i další informace. Dle kuloárních informací bude schůze dost dlouhá, čeká se, že se bude jednat dlouho do noci. V sobotu ráno pak naváže vedení sekce OB. “Program má bohatý – po aktuálních informacích a kontrola úkolů bude projednána příprava shromáždění sekce OB 2019, pak bude bok o soutěžích – informace SK o průběhu sezóny 2019, příprava soutěžní sezóny 2020 a výběrové řízení na pořadatele závodů sekce OB v roce 2021,” píše Petr Klimpl, který jednání povede.

Soustředění reprezentace

Dospělá reprezentace v orientačním běhu se ve víru výše uvedených událostí rozhodla, že své úvodní soustředění bude mít také v Jablonci. Jednotlivé fáze bude soustředit na mapách Břízky, Slovanka a také sprintové Jablonecké moře, která vznikla právě na základě potřeb reprezentace pro toto soustředění. Reprezentační družstvo se také společně zúčastní galavečeru O nejlepšího orientačního sportovce 2019.

TrailTour

Server O-News.cz společně s firmou INOV-8 vytvořili speciální etapu k O-gala. O této běžecké atrakci jsme psali ve včerejším článku. Nezapomeňte se zúčastnit!

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *