Hustník: Píchal bude kandidovat na prezidenta!
Dnes je 20.01.2020

Hustník | OB v ČR | Orientační běh | 04.09.2016

Ano, je už to tak. Orieňťácká veřejnost se dočkala, bude mít nejspíše svého kandidáta v prezidentské volbě v roce 2018. Michal (Píchal) Horáček, bývalý český reprezentant a několikanásobný mistr ČR, vážně zamýšlí, že by kandidoval na pozici nejvyššího ústavního činitele v zemi. Poprvé to připustil v rozhovoru pro internetovou televizi DVTV: “Zvažuji kandidaturu na prezidenta. Není jisté, že Zeman půjde znovu do voleb, vyžaduje to totiž velkou osobní statečnost. Kdyby prohrál, tak hodně ztratí.”

horacek1

Zdroj: FB Michala Horáčka

Již na začátku roku byla spuštěna anketa, která podporuje kandidaturu. “Přeji si, aby v prezidentských volbách, konaných roku 2018, kandidoval na funkci prezidenta České republiky pan Michal Horáček, “ stojí v úvodním prohlášení.  Do dnešního dne (4. září) byla podepsána 1963 občany. Stejně tak vznikly dvě skupiny na sociální síti Facebook na podporu předsedy oddílu Slavia orienteering.

Píchalovi bude v roce 2017 40 let, podmínku věku tedy splní. Chtěl jsem kandidovat už v minulém období, docela jsem si věřil, ale bylo mi holt málo,” překvapil letošní vítěz Veteraniády na MČR v NOB v kat. H35 . Pro účast v 1. kole prezidentské volby je nutné také nasbírat 50 000 podpisů. “Podpisové archy vždycky vezmu na oblastky, áčka i MČR, pevně věřím, že těch 50 000 podpisů nasbírám, abych mohl kandidovat,” přiznává Horáček. Michal Horáček kromě skvělých výsledků v reprezentační kariéře má bohatou zkušenost s organizací velkých akcí. Loni byl např. ředitelem velmi chváleného šampionátu v MTBO, v roce 2011 zase stavitelem tratí SP v Liberci.

Jeho šance na úspěch nejsou malé. “Horáček bude dobrý kandidát na Hrad a věřím, že uspěje,” řekl pro iDNES ministr zemědělství Marian Jurečka. Současný prezident Miloš Zeman odpověděl, že pana Horáčka nezná.  Již nyní je zřejmé, že z Píchala se stává vážný kandidát na křeslo prezidenta a celá redakce přeje hodně klidu při předvolební kampani.

horacek2

Zdroj: FB Michala Horáčka

Facebooktwitter