Horolezci a orienťáci bok po boku

od | 15. 11. 2018 | Orientační běh

„Orientační běh pražských horolezců“ (OBPH), který se konal minulý víkend, znovu propojil svět orienťáků a lezců v unikátním dvouetapovém závodě. Z obou skupin vyrazilo za zábavou do brdských lesů kolem Strašic téměř 150 dvojic, které čekaly dva dny jedinečných zážitků.

Páteční etapa odstartovala po setmění nočním skórelaufem s intervalovým startem. Na mapě se nacházelo 31 kontrol a v časovém limitu 3,5 hodiny se žádné dvojici nepodařilo posbírat všechny. Noční část nabídla z lezeckého repertoáru méně – stavění či lezení na menší stromy nebo posed, po jehož žebříku zbyly jen štěřiny s natlučenými hřebíky.

Sobotní denní závod byl již mnohem rozmanitější. Za daných osm hodin se jen minimu týmů podařilo orazit alespoň polovinu kontrol. Ty byly rozděleny na dvou mapách o měřítkách 1:25000 a 1:20000. Často tak rozhodovalo bodové ohodnocení kontrol, ale také jejich zážitkovost či originalita. Nechyběly vysoké stromy, stavění, průlezy, jeskyně, provazový žebřík, azimuty, přelanění nad vodou i propastmi, brodění, plavání v přehradě, vrcholky kopců a samozřejmě klasické skalní lezení, ale ani bodovaná občerstvovací kontrola.

    

Po doběhu došlo tradičně na občerstvení, pivo, limo, rozpravu s přáteli nad mnohými zážitky z dlouhého dne, volnou skupinovou hudební produkci účastníků a slavnostní vyhlášení. V jednotlivých kategoriích zvítězily Michal Klauz a Michal Štefanský (Muži), Bětka Borůvková a Barča Kovaříková (Ženy), Viktor Slavík a Zdeněk Sedláček (Veteráni) a Vojtěch Vozda a Petra Vahalová (Mix). Celkovým vítězem se pak stal tým Jelimani (Klauz, Štefanský), a příští rok se tak můžeme těšit na jedinečný podzimní víkend v jejich režii.

Ať už jste fanoušci lezení nebo běhu, s OBPH si na své přijde snad každý a domů dorazíte s kupou parádních zážitků. A pro ty z vás, kteří se bojí výšek, nebo neví jak uvázat osmičku – nezoufejte! Lezecké kontroly mívají méně bodovanou nelezeckou variantu a ke standardnímu provětrání v lese si stále můžete přidat speciální kontroly vodní, podzemní či konzumační.

web závodu

výsledky

spolupráce na článku David de Funès

 

Východnější mapa denní etapy

Západnější mapa denní etapy

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 5. 6. 2023
a svátek má Dobroslav.