H.S.H Vysočina Cup 2017 ve stínu Javořice
Dnes je 19.01.2020

Orientační běh | Závody | 21.06.2017

Prázdniny už visí ve vzduchu, a až se léto pořádně nastartuje, bude tu již 24. ročník H.S.H Vysočina cupu. Tentokrát centrum i stanové tábory rozbijeme pod hrází Velkého pařezitého rybníka v Řásné. Mapař a stavitelé ladí poslední detaily na rozšířené mapě z předloňského Českého poháru štafet, která tentokrát dosáhne až k nejvyššímu vrcholu Vysočiny Javořici. Ve spolupráci s O-news vám přinášíme novinky, na které se můžete těšit, a další důvody, proč se ještě dohlásit.

Pro nedočkavce bude centrum H.S.H Vysočina cupu připraveno již od čtvrtečního odpoledne. Po loňském úspěšném testu večer proběhne první ročník O-Monkey race. Závodu, který prověří celkovou fyzickou kondici, bystrost v kyslíkovém dluhu a orientační schopnosti. Příprava O-Monkey race vyžaduje čas, který mu rádi věnujeme, pokud se přihlásí alespoň 20 závodníků. Tak se přijeďte ukázat! Přihlášky tentokrát přes ORIS: http://oris.orientacnisporty.cz/Zavod?id=4164

 

Od pátku (14. 7.) bude následovat třídenní vysočinský standard. V pátek krátká trať následovaná sportovně-kulturně-společenským rozborem postupů, chyb a úspěchů. V sobotu naváže klasická trať délkou přizpůsobená náročné zátěži vícedenních závodů, odpoledne pak tradiční štafetové klání a další soutěže. Den zakončíme tanečním večírkem v nedalekém kulturním domě. V neděli prověří vaši jarní přípravu zkrácená trať s handicapovým startem.

Protože rádi inovujeme, připravili jsme si pro vás spolu s hlavním sponzorem možnost vyzkoušet si čipy SIAC v režimu bezkontaktního příjmu. V průběhu pátečního odpoledne a sobotního rána bude možné zastavit se na prezentaci a dočasně zdarma vyměnit svůj čip za tuto novinku. U výrobce je alokováno dostatečné množství čipů pro případ, že by si je chtěli vyzkoušet všichni účastníci našich závodů. Až nám půjdete čip vrátit, neváhejte se podělit o svoje nadšení, připomínky a postřehy, případnou zlobu i nadávky. Posunete tím svět zase o kousek dopředu.

Rozhodli jsme se posunout 2. termín přihlášek na 27.6. Díky tomu máte ještě týden na zvážení své účasti za zvýhodněných podmínek (oproti přihlášce na místě). Již nyní je přihlášeno téměř 1200 závodníků, čehož si jako pořadatelé velice vážíme! Konkurence bude tedy ještě o něco vyšší než obvykle, a to napříč všemi kategoriemi. I mezi přihlášenými „příchozími“ lze totiž nalézt několik zvučných jmen, která k nám evidentně jedou hlavně za tradičním doprovodným programem a pohodovou atmosférou.
Ještě nemáte ohledně dohlášky jasno? Nezapomínejte, že pro vás dále připravujeme vyhlášení vítězů po každé etapě, losování hodinek od společnosti H.S.H Sport po každé etapě, upomínková trička, závod Vyběhni si beermanentku (limču, lízátko, respekt soupeřů), dobré jídlo a pití, pohodlnou trávu pod stan, studenou vodu v rybníku, stromy v lese a spoustu dalšího.

Těšíme se na vás!

pořadatelský tým SK Chrast

Foto: Alena Voborníková, Jiří Prskavec

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *