Finále Světového poháru a bajková družstva
Dnes je 20.01.2020

MTBO | OB v ČR | OB ve světě | Orientační běh | 13.10.2016

Nadcházející víkend přináší poslední velkou světovou o-akci. Ve Švýcarském městě Aarau se uskuteční poslední 3 závody Světového poháru. V Česku si zas odbydou poslední mistrovský závod (MČR Družstev) bajkeři. České pěší OB má své celostátní vrcholy za sebou, na závodníky ale čeká celá řada oblastních závodů.

Finále Světového poháru ve Švýcarsku

Poslední víkend Světového poháru mají na starosti každoročně Švýcaři. A ani letošek nebude výjimkou. V okolí města Aarau se uskuteční poslední tři závody.

Pátek 14. 10. – Sprintové štafety (Aarau, čtvrť Telli). Češi poběží v sestavě Knapová – Petržela – Král – Kosová. Hromadný start prvních úseku bude v 16 hodin.

telli4000_april2014_v0-8-1

Prostor sprintových štafet

Sobota 15. 10. – Klasická trať (Aarau, Roggenhausen). Start prvního závodníka ve 13.00

roggehuse-sommer-04-1

Prostor klasické trati

Neděle 16. 10. – Sprint (Aarau, Aargauerplatz). Start ženského závodu ve 14.15, start mužského závodu v 15.21.

Prostor sprintového závodu

Prostor sprintového závodu

Nominace českého týmu: 
Ženy: Hrušková, Knapová, Kosová, Tužilová
Muži: Král, Kubát, Hubáček, Nykodým, Petržela, Semík

Všechny 3 závody budou mít on-line TV přenos na internetu, on-line výsledky a také GPS tracking.

MČR Družstev MTBO

MTBO sezónu definitivně zakončí o víkendu poslední ČP v Novém Boru. Na programu jsou dva pohárové závody a MČR v družstvech.

cropped-ban2

Začíná se v sobotu na fotbalovém hřišti v Sosnové u České Lípy, kde v 9:00 odstartují první závodníci sprint. Závod se bude odehrávat v příměstském lese se skalkami, kde vás určitě hezky zamotá stavitel trati František Bogar. Odpolední middle už bude v typicky borovicovém lese s částečně písčitým podkladem obohaceném hravými „singlíky“. Favoritkou v dámské elitě je rozhodně nedávná vítězka světového poháru Martina Tichovská, za to v mužské elitě nás může překvapit kdokoliv. Uvidíme, zda si Honza Svoboda udrží své vedení v celkovém pořadí ČP.

V neděli se koná tradičně MČR družstev. Jako v OB se družstvo skládá z 2 žen a 3 mužů. Letos nově lze nahradit ženu dorostencem (M17). Pokud nemáte družstvo, nevadí. Pořadatelé i na tento den postavili trať OPEN.

V sobotu večer si nenechte ujít slavnostní vyhlášení výsledků celkového pořadí ČP se závěrečným MTBO večírkem – živá hudba, DJ Mára a nekonečné tancování.

Přijďte se zúčastnit nebo jen podívat na příjemnou atmosféru nejen při závodech, ale i při závěrečném večírku!

Oblastní žebříčky

V sobotu je na programu hned 6 oblastních žebříčků, v neděli další tři. Nejobsazenějším závodem bude východočeský žebříček v Kozodrech, na který je přihlášena necelá osmistovka závodníků. Na východě Moravy pořádají Vizovice společný žebříček pro Valašskou a Moravskoslezskou oblast. TJ Jiskra Havlíčkův Brod chystá Ligu Vysočiny v lesích u Kejžlic. Jihomoravský žebříček na klasické trati pak připraví VSK Mendelu Brno v Žebětíně.

Vodňanský kapr

Již 42. ročník tradičního závodu proběhne letos v Bavorově. V sobotu na závodníky čeká klasická trať, v neděli trať zkrácená. Jak již název napovídá, vítězové většiny kategorií si domů odnesou kapra. V hlavních kategoriích letos ale nenajdeme žádná výrazná jména.

kapr

Hanácký žebříček

Hanácký klub Magnus Orienteering pořádá závod oblastního žebříčku na krátké trati. Centrem závodu je kulturní dům v obci Bušín. Na závodníky čeká kopcovitý a kamenitý terén, ve kterém naleznou množství skalek a kamenů. Pořadatel nasadí ve čtyřech kategoriích GPS jednotky a závodníci tak budou moct po doběhu sledovat GPS tracking.

Stará mapa závodního prostru

Stará mapa závodního prostru

Seznam všech víkendových závodů najdete na informačním systému ORIS.

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *