Finále SP: Ve sprintových štafetách vyhráli Švédi

od | 1. 10. 2017 | OB ve světě, Reportáže

Ani u nedělního závodu sprintových štafet jsme vás neochudili o živý přenos. Štafetové klání se uskutečnilo přímo v horském městě Grindelwald zhruba v 1 100 m. n. m. Češi poslali do boje hned dvě štafety.

DISKy favoritů, vítězství Švédů

Hromadný start prvních úseku s nádherným alpským pozadím.

Hned na prvním úseku se ze startovního pole vykrystalizovala vedoucí šestice (2x SUI, 2x, SWE a 2x NOR), která mezi sebou měla vlastní závod. Po druhém úseku se v online mezičasech začaly objevoval informace o diskvalifikaci švédské a švýcarské štafety. Švédi byli DISK poté, co Švédka Katerin Ohlsson na prvním úseku proběhla nějakým zakázaným prostorem. Áčkovou švýcarskou štafetu zradil druhý úsek, když Florian Howald orazil špatnou farstu.

Na posledním úseku triumfovala Švédka Sara Hagstrom. První doběhla Norku Naess Bjoergul, chvíli běžely spolu, ale v závěrečné části trati po malé chybě Norky už neponechala nic náhodě a s desetivteřinovým náskokem doběhla pro vítězství. Za druhým Norskem si s další čtrnáctivteřinovou ztrátou doběhla pro bronz Švýcarka Jenzer.

Stupně vítězů sprintových štafet: 1. Švédsko, 2. Norsko, 3. Švýcarsko

České výpravě se tentokrát moc nedařilo. Vendula Horčičková rozběhla závod na 16. místě. Na druhém úseku šel, podobně jako včera, dobrý závod Tomáš Kubelka. Štafetu vytáhl na 11. příčku. Vojta Král po slabším začátku zabral a stáhl ještě další místo. Finišující Jana Knapová ještě jedno místo ztratila a bylo z toho nakonec 11. místo (6. místo v redukovaném pořadí).

Informační rozcestník:

Startovní listina Češi:

  • CZE1: Horčičková, Kubelka, Král, Knapová
  • CZE2: Zháňalová, Petržela, Šedivý, Mechlová

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 25. 3. 2023
a svátek má Marián.