EYOC se blíží. Jak si povedou čeští dorostenci?

od | 26. 6. 2019 | OB ve světě, Orientační běh, Předstartovní horečka

Konec června nebo přelom června a července je obvykle vyčleněn na největší mezinárodní akci pro naše nejlepší dorostence – Mistrovství Evropy dorostu. Tentokrát zavítají na východ do Běloruska, centrum je v blízkosti polských hranic v Hrodnu. Jak se jim letos bude dařit?

Kde se letos MED koná?

 

Celé dějství začne pátečním závodem netradičně na klasické trati. Ta se běží v terénu, který nebyl nikdy zmapován, dorostenci na startu dostanou mapu v měřítku 1 : 10 000 (ekvidistance 5 m). Závodníky čeká převážně listnatý nebo smíšený les s různými druhy průběžnosti. Pořadatelé uvádějí, že se jedná o kopcovitý terén s převýšením až 60 metrů a v terénu můžeme najít různé zříceniny, pevnosti či jiné pozůstatky z druhé světové války. Sobota je vyčleněná pro závod štafet, které proběhnou na mapě v měřítku 1 : 10 000, kde však ekvidistance bude 2,5 m. To napovídá, že v terénu budou různé malé vrstevnicové tvary ledovcového původu. Převýšení bude do 30 metrů, ty nejsložitější části je hůře průběžné. Šampionát bude završen sprintem, které proběhne v centru starého města v Hrodnu, kde se nachází řada malých uliček.

 

Ukázky map pro jednotlivé disciplíny.

Česká výprava je v Bělorusku již od pondělí a čítá celkem 16 dorostenců a pětičlenný realizační tým. “Lesy náročné, včera jsme tam dost čučeli, ale dnes to už bylo lepší,” přiznává šéftrenér Marek Cahel přímo z dějiště.

Česká nominace:

W16: Anna Karlová, Markéta Mulíčková, Barbora Smolková, Vanda Vávrová
W18: Michaela Dittrichová, Tereza Chrástová, Jana Pekařová, Lucie Semíková
M16: Jakub Chaloupský, Martin Šimša, Adam Valík, Lukáš Vitebský
M18: Tomáš Janovský, Milan Malačka, Ondřej Metelka, Tomáš Zalaba

Loňské ME dorostu se odehrálo v Bulharsku, Češi v celkovém hodnocení národů skončili na 3. místě za Finskem a Švýcarskem. Obhájení nebo zlepší této pozice by bylo jistě úspěchem, konkurence je rok od roku silnější. Připomeňme, že loni v individuálním závodě uspěl Šimon Mareček, který bral stříbrnou medaili na sprintu, další medaili získala Česká republika při štafetách: zlato vyhráli kluci H16 (Jakub Chaloupský, Lukáš Vitebský, Šimon Mareček), stejně staré dívky byly bronzové (Michaela Dittrichová, Markéta Mulíčková, Anna Karlová).

Tým na EYOC 2019. Foto: Petr Kadeřávek.

Více informací:

 

 

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 23. 5. 2024
a svátek má Vladimír.