EYOC 2021: 10 medailí pro ČR

od | 24. 8. 2021 | OB ve světě, Orientační běh, Reportáže

Třetí srpnový týden patřil Mistrovství Evropy dorostu, které se běželo v Litvě. Český tým opět ukázal svou sílu a ziskem 10 medailí se vrací zpět domů s hlavou vzhůru. Pojďme se podívat, kde se běželo, jaké se dělaly chyby a kdo získal medaile ze všech závodů.

Česká soupiska ??:
– W16: Lucie Dittrichová, Lea Martanová, Michaela Metelková, Michaela Novotná
– W18: Ema Bulířová, Ema Černá, Markéta Mulíčková, Anna Marie Smutná
– M16: Daniel Bolehovský, Jakub Račanský, Šimon Stehlík, Jan Strýček
– M18: Vít Čech, Martin Šimša, Adam Urbánek, Lukáš Vitebský

Long: Tři medaile na úvod

Na úvodní klasické trati čekal na závodníky poměrně kopcovitý terén s řadou hustníků. Nejlepších výsledků dosáhli z našich mladší dorostenci, když Daniel Bolehovský dokázal o 11 vteřin zvítězit a Jan Stýček bral se ztrátou 1:43 bronz. Stříbro přidala v kategorii W16 Michaela Metelková a povedla se i řada dalších výsledků v TOP10 (7. Michaela Novotná ve W16, 8. Martin Šimša v M18).

Štafety: Stříbrné pokračování

Očekávání ze závodu štafet byla tradičně veliká a povedlo se je naplnit, byť zlatá tečka nakonec chyběla. V kategorii W16 závod skvěle rozběhla Michaela Novotná, když předávala jako první. Na druhém úseku se před naši štafetu dostaly Finky a druhé místo jsme udrželi až do cíle a bylo z toho stříbro pro štafetu Novotná – Metelková – Martanová. V kategorii M16 to již od začátku také vypadalo dobře, když Jan Strýček doběhl druhý se ztrátou necelé minuty. Jakub Račanský na trochu ztratil a do závěrečného úseku předával jako čtvrtý. To ovšem napravil na finiši Daniel Bolehovský a dovedl naši štafetu do cíle na druhém místě.

V kategorii starších dorostenek rozběhla Ema Bulířová v kontaktu se třetím místem. Na dalších úsecích ovšem výkony Anny Marie Smutné a Markéty Mulíčkové nestačily na lepší než konečné 6. místo. Medailovou radost tak dohnali starší dorostenci. Vít Čech na prvním úseku předával spolu s Norem s minutovou ztrátou na vedoucího Litevce, za nimi již byl odstup více než dvě minuty. Na druhém úseku se sice Lukáš Vitebský dostal do vedení, nakonec byl ale norskou štafetou dostižen a předával na druhém místě. A stříbro udržel i finišman Martin Šimša a mohli jsme slavit třetí medailový úspěch.

Sprint: Další čtyři medaile do konečné sbírky

Závěrečný sprint přinesl mapovou lahůdku v hlavním městě Vilniusu – spletité průchozí i neprůchozí pasáže, možnost vběhnutí do slepých vnitrobloků a umělé překážky na některých postupech. V kombinaci s volbami postupů to bych technicky opravdu náročný závod. Skvělé vystoupení nás čekalo opět v kategorii M16. Jan Strýček a Daniel Bolehovský ziskem zlata, resp. bronzu, dovršili sbírku medailí z každého závodu. Výborné čtvrté místo se ztrátou vteřiny na medaili navíc bral Jakub Račanský. Ve W16 vybojovala bronz Lea Martanová a 5. místo Michaela Novotná. Medailovou sbírku završila v kategorii W18 stříbrná Markéta Mulíčková.

Web závodů

TV přenosy na Live orienteering

Český tým na EYOC 2021 (foto: Donatas Lazauskas)

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 29. 2. 2024
a svátek má Horymír.