EYOC 2017: Dvě bronzové medaile ze štafet

od | 2. 7. 2017 | OB ve světě, Orientační běh, Reportáže

Česká reprezentace neodjíždí z letošního ME dorostu bez medaile. V závěrečném závodě štafet vybojovali po dramatickém průběhu dvě bronzové medaile mladší dorostenky a dorostenci.

V kategorii W16 českou štafetu rozbíhala Katka Dolejší. Běžela vyrovnaně a předávala na pátém místě, dvě a půl minuty za vedoucími Finkami. Ty si na druhém úseku vybudovaly pohodlný náskok a mířily za vítězstvím. Terka Chrástová i přes drobné ztráty udržela kontakt s ostatními štafetami bojujícími o stupně vítězů a předávala Aničce Kochové s odstupem necelé minuty na třetí příčku. Na třetím úseku si Finky (Maattanen, Lahdenpera, Mattila) doběhly pro zasloužené vítězství, druhé místo vybojovala Maďarkám ve skvělé formě běhající Gardonyi a rychlé nohy předvedla Kochová, když v bitvě o 3. – 7. místo za sebou nechala štafety DEN, SUI, RUS, BUL. Štafeta mladších dorostenek veze z MEDu již devátou medaili v řadě (od r. 2009).

Štafetu mladších kluků skvěle rozběhl Ondra Metelka, když doběhl na šestém místě se ztrátou necelé minuty na čelo. Tom Janovský na druhém úseku trochu ztratil, ale umístění udržel a předával se ztrátou čtyř minut na vedoucí trojici HUN, FIN, FRA. Tyto tři štafety spolu bojovaly o umístění na stupních vítězů až do cíle, nakonec vyhrála Francie (Vuitton, Andrieux, Becaert), druzí doběhli Maďaři a po diskvalifikaci Finů na třetím místě doběhl mocně stahující Honza Gajda, když na třetím úseku předběhl štafety GER a DEN.

Bronzová štafeta dorostenců na stupních vítězů. Foto: Martin Jonáš.

Na první úsek české štafety starších dorostenek byla nasazena Eliška Sieglová. Po včerejší nepovedené klasice dnes běžela lépe a Markétu Firešovou vyslala do lesa na devátém místě (+3:06). Maky předvedla výborný výkon a štafetu vytáhla na průběžné šesté místo. Na posledním úseku nikdo nestačil tempu včerejší vítězky Švýcarky Deininger a štafeta ve složení Suter-Pezzati-Deininger získala zlato. Stříbro pro Rakousko uhájila přes chyby v závěru Gassner před bronzovými Švédkami (Envall). Janča Peterová v úvodu chybovala, zbytek trati ovšem běžela velmi dobře a udržela umístění na velké bedně – šesté místo.

W18 na startu posledního závodu na MED 2017.

Naděje starších dorostenců bohužel pohřbil hned na prvním úseku Kavalír, jelikož ztratil čip a byl diskvalifikovaný. Rusin a Fencl na druhém, resp. třetím úseku to ale nevzdali a oba předvedli velmi dobré výkony. Kategorii M18 vyhráli a své mladší kolegy napodobili Francouzi (Vergnaud, Erbland, Elias). Na druhém místě trochu překvapivě doběhli Lotyši a po fantastické stíhací jízdě na druhém (Chupek) a třetím (Dekrét) úseku vybojovali bronz domácí Slováci a vylepšili tak loňské 4. místo.

Příští rok se dorostenečtí reprezentanti vydají bojovat o medaile do Bulharska. Centrem je město Veliko Tarnovo.

Další informace:

1 komentář

  1. Avatar

    Chalpi, kupte si za 15 korun tkaničku a tou si čip přivažte (čip má pro ní dokonce dírku), mají ji v každém O-stánku…

    Odpovědět

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 18. 5. 2024
a svátek má Nataša.