Evropský šampionát univerzit už v červenci
Dnes je 20.01.2020

OB v ČR | OB ve světě | Orientační běh | Závody | 22.11.2018

Je ti mezi 17 a 30 lety a studuješ na univerzitě? Pak máš ideální příležitost se zúčastnit historicky prvního evropského šampionátu univerzit v orientačním běhu, které se bude konat v Olomouci od středy 24. do soboty 27. července 2019.  

Mistrovství Evropy univerzit jsou pořádány organizací EUSA vždy v lichých letech ve dvaceti třech druzích letních sportů. Orientační běh, jako jeden z nejmladších sportů, bude mít premiéru právě v roce 2019. Jedná se o šampionát univerzit a nikoliv reprezentačních týmů, takže každý vysokoškolský student (ať už prezenčního, dálkového či doktorandského studia) ve věku od 17 do 30 let se může zúčastnit bez ohledu jeho zkušeností s OB. “Sportovní výsledky nejsou úplně nejdůležitější, důležitá je celkové atmosféra, pohoda. Tedy něco podobného jako při Českých akademických hrách, vysvětluje technický delegát orientačního běhu v soutěžích EUSA Dušan Vystavěl.

Dne 7. listopadu 2018 byla podepsána smlouva o uspořádání mezi Českou asociací univerzitního sportu (ČAUS) a organizátory. Vlevo je Ivana Ertlová, předsedkyně ČAUS, vpravo pak Dušan Vystavěl, předseda OV.

 

Vše odstartuje kvalifikací sprintu na Bouzově, ještě týž den bude následovat finále v Mohelnici. Další den je na programu krátká trať (middle), která proběhne v lesním komplexu Velkého Kosíře, a závěrečný den budou sprintové štafety přímo v centru Olomouce. “Byl použit osvědčený model World Games (a také české LODM) – tedy sprint, middle a sprintové štafety, závody které jdou uspořádat prakticky kdekoliv na světě,”

Pořadatelé vybrali nový prostor města Mohelnice, kde ještě žádný sprint nebyl.

V individuálních závodech bude jen jedna kategorie žen a jedna mužů. Ve sprintových štafetách (2 členové, každý poběží dvakrát) budou kategorie – smíšená (M/W) ale také (M/M a W/W). Startovné je stanoveno na 65 EUR za osobu a den. Do počtu dní se kromě vlastních závodních dnů počítá i tréninkový a příjezdový den tj. celkem 5 dnů = 325 EUR + 30 EUR poplatek EUSA takže celkem 355 EUR. Přihlášky jsou přijímány výhradně prostřednictvím své vysoké školy prostřednictvím přihláškového systému EUSA, který bude otevřen od 10. prosince 2018. Jednotlivé termíny jsou následující:

  • do 15. ledna 2019 – celková (generální) přihláška univerzit
  • do 15. dubna 2019 – početní přihláška jednotlivých univerzit
  • do 15. června 2019 – jmenovitá přihláška

V roce 2020 je orienťák zařazen do programu Evropských univerzitních her v Bělehradě. O pořadateli druhého ročníku šampionátu se bude rozhodovat během příštího února. Ve hře je zatím rakouský Graz, ale na přihlášky je ještě dost času.

O-News.cz je hlavním mediálním partnerem této akce.

Více informací:

 

 

 

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *