Euromeeting Long: 4. Kosová, 5. Knapová
Dnes je 20.01.2020

Analýzy | OB ve světě | Orientační běh | Reportáže | Závody | 24.09.2016

V dnešních odpoledních hodinách pokračoval v Lotyšsku Euromeeting druhou disciplínou – klasickou tratí. A české barvy byly opět vidět!

logo2

Z různých zdravotních důvodů se na startu nakonec objevila jen trojice žen: Barbora Hrušková, Denisa Kosová a Jana Knapová. Startovala i čtvrtá Adéla Indráková, ale ta se šla, vinou zranění, do lesa pouze projít. Ani v mužích nestartovalo kompletní české zastoupení. Vinou zranění či nemoci nestartovalo trio Nykodým, Král ani Petržela, na startu se tak objevila pouze dvojice Daniel Hájek a Jan Šedivý.

Euromeenting Long W21E

Euromeenting Long W21E

Ženská trať charakterem připomínala spíš tzv. nekonečný middle, než klasiku. Již GPS postupů bylo jasné, že trať bude spíš o bezchybných dohledávkách a rychlém tempu, než o zásadních volbách. Z našich rozběhla závod nejlépe Jana Knapová, na prvním rádiu (5. kontrola) ztrácela na průběžně vedoucí Finku Teini 1:44. Hned za Knapovou se průběžně držela Bára Hrušková, která ztrácela o 7 vteřin více. Výrazně horší úvod trati měla Denisa Kosová. Na prvním mezičase jít patřilo až průběžné 26. místo se ztrátou necelých tří minut na Teini.

ws-5

Na GPS analýze můžete vidět úvodní chyby Kosové. Myška na K2 a K3 znamenaly ztrátu. Hned na šestou kontrolu zkusila Hrušková přímou volbu, čímž ztratila zhruba 40 vteřin. Po další chybce v motýlku a chybě na K15 se propadá na druhém radiu (16. kontrola) na průběžné 12. místo se ztrátou 5:18 na aktuálně vedoucí Finkou Anttonen. Také na prvním mezičase vedoucí Teini lehce ztrácí a Anttonen vede o 47 vteřin. Po slabším úvodu se stabilním výkonem posouvá Kosová (průběžně šestá) a ještě o 90 vteřin a 2 místa lépe je na tom Knapová.

w16-17

Následuje zajímavá volba na K17. Nejlépe si s ní poradila Finka Anttonen, jejíž volbu zopakovalo mnoho dalších závodnic. Otevřely se zde ale i přímější varianty či varianty zleva. Z našich šla nejlépe Kosová, jež se nebála jít téměř pod čarou. Knapová i Hrušková zkusily stejnou volbu jako Anttonen. Knapová s pomalejší jižní dohledávkou. Hrušková pohužel vytvořila paralelku a odbočila už o údolí dřív.

Následovala 18. kontrola, kde bylo potřeba pro úspěch zvolit “obíhačku” po cestě. Varianta údolím znamenala přinejmenším minutovou ztrátu. Závěr trati byl pak stejně jako úvod plný krátkých postupů. Kontrolovaným výkonem si pro vítězství doběhla Finka Teini, naopak Anttonen v závěru ztratila a posunula se tak na druhé místo. Skvělým stupňováním tempa a nejrychlejší třetí částí doplnila stupně vítězů Francouzska Basset. Následoval český dvojblok Kosová – Knapová a velkou bednu doplnila Finka Karhola.

  1. Marika Teini (FIN)
  2. Sari Anttonen (FIN) +1:32
  3. Isia Basset (FRA) +2:47
  4. Denisa Kosová (CZE) +3:18
  5. Jana Knapová (CZE) +3:48
    13. Barbora Hrušková (CZE) +8:28

Oficiální výsledky

Mezičasy tabulkové a grafické

GPS tracking ženy

Jak jsme již psali v úvodu, do mužského závodu nastoupili pouze dva naši zástupci – Jan Šedivý a Daniel Hájek. V silné konkurenci si Jan Šedivý doběhl pro šesté místo. Daniel Hájek držel do druhého mezičasu pěkné 13. místo, ale v závěru ztratil a skončil 17.

  1. Frederic Tranchand (FRA) 87:24
  2. Timo Sild (EST) +2:45
  3. Lucas Basset (FRA) +2:56
Euromeeting Long - M21E

Euromeeting Long – M21E

Oficiální výsledky

Mezičasy tabulkové a grafické

GPS Tracking muži

Web Euromeetingu

 

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *