Euromeeting jako pěkná pozvánka na MS 2019
Dnes je 18.01.2020

OB ve světě | Orientační běh | 03.09.2017

Letošní závody Euromeetingu našly své útočiště na JV Norska v blízkosti Sarpsborgu, v jehož bezprostřední blízkosti se budou odehrávat i závody lesního Mistrovství světa v roce 2019. Od pátku do neděle byly na programu 3 závody (prolog, middle s hendikepovým startem a long), na startu téměř stovka závodníků z 11 zemí a omlazená česká reprezentace čítající 5 mužů a 3 ženy.

Prolog

Na úvod byl pro závodníky připraven prolog – tratě pod 4 kilometry, 8 kontrol pro ženy, 10 pro muže a směrné časy stlačené k dvaceti minutám. S tímto technickým, ale rychlým závodem si nejlépe poradili Cat Taylor a Anton Johansson. Z Čechů se nejlépe prosadili 12. Vendula Horčičková a 16. Tomáš Kubelka.

Výsledky našich dalších závodníků: 21. Tereza Janošíková, 36. Anna Štičková, 21. Marek Minář, 32. Jonáš Hubáček, 41. Vojtěch Sýkora, 43. Daniel Vandas.

GPS muži

GPS ženy

Euromeeting byl pro mnohé nejen sbíráním zkušeností  (foto: FB Marka Mináře)

Hendikepový middle

V mužích se na špici během závodu oddělila trojice Johansson, Andersson a T. Sild, za nimi obrovská skupina závodníků. Několik kontrol před koncem Johansson s Anderssonem chybovali a o dramatický závěr tak nebyla nouze. Timo Sild si pohlídal vítězství, ovšem dalších 12 závodníků za ním se hnalo do boje o 2. a 3. místo. Skvěle zafinišoval nejen Max Bejmer, ale také Tomáš Kubelka, který tak získal 3. místo. Další Češi v pořadí: 18. Marek Minář, 31. Jonáš Hubáček, 38. Vojtěch Sýkora, 40. Daniel Vandas.

Tomáš Kubelka na 3. místě (foto: FB WOC2019)

Ani v ženském závodě nebyla o překvapení nouze, hned na první kontrolu ztropila obrovskou chybu vedoucí Cat Taylor a propadla hluboko do pole závodnic. O stupně vítězů nakonec bojovala čtveřice žen, vítězství si lepší stopou pár kontrol před cílem zajistila Johanna Öberg,  silný závěr předvedla i Golsäter, která třetí Tjernlund porazila o 11 sekund. Do TOP20 se probojovala Tereza Janošíková, když obsadila 16. místo, 21. skončila Vendula Horčičková a 32. Anna Štičková.

GPS muži

GPS ženy

Long

Celý Euromeeting završil dnešní závod na longu, který opět poskytl závodníkům možnost vytvořit na trati nějaké ty vlaky, startovní interval byl totiž jen 2 minuty. To se však drobně vymstilo dobře běžícímu Marku Minářovi, který ve skupině s Jonášem Hubáčkem několikrát chyboval a propadl se na 25. místo, nejlepším Čechem byl tedy opět 16. Tomáš Kubelka, který na exceletního Timo Silda ztratil přes 10 minut (27. Sýkora, 34. Hubáček a 35. Vandas).

Dobrou formu ukázala Vendula Horčičková, která na si 9kilometrové trati vyběhla 6. místo se ztrátou 3 minut za vítězkou Alvou Olsson. Dařilo se i Anně Štičkové a Tereze Janošíkové, které obsadily 18., resp. 22. místo.

GPS muži

GPS ženy

Timo Sild a jeho náskok v cíli longu.

Facebooktwitter


  1. Zdeněk Koč, R1 says:

    Timo Sild tam byl vlastně jediný ze světové špičky, takže se mu povedlo ustát ten hon na nejlepší tři z prologu. Je to ale degradace middlu jako technicky náročného formátu OB. Je hrozné, že se o to pořád někdo pokouší i přesto, že to bylo světovou závodnickou špičkou jasně odmítnuto (naposledy pokud vím po pokusu v rámci světového poháru ve Vesci u Liberce, kde byl tento nedůstojný hon na nejlepší usopřádán na klasické trati startované v handicapu podle výsledků z middlu).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *