Druhý víkend roku 2019: první LOBy a zimní ligy

od | 14. 1. 2019 | LOB, Orientační běh

Je pondělí a to znamená jediné. Přinášíme vám tradiční ohlédnutí za právě uplynulým víkendem. Ten druhý lednový byl na poli českého OB hodně nabitý, začala totiž domácí sezóna lyžařského orientačního běhu.

MČR ve sprintu LOB a ČP na krátké trati

A začala rovnou zostra Mistrovstvím republiky ve sprintu! Celý úvodní víkend české LOB sezóny hostila Vysočina aréna u Nového Města na Moravě a přilehlý les. Po několika letech spíše bídy byly letos sněhové podmínky výtečné, a tak se dalo najet i dost stop skútrem, které pomohly k adekvátní orientační náročnosti. Tratě připravil Šimon Mareček. Sešla se velmi dobrá konkurence a dostatek sněhu přilákal hodně závodníků na start. Cílem jich projelo 421.

Vítězství mezi ženami vybojovala Petra Hančová z pardubické Lokomotivy, která tak obhájila mistrovský titul, když o 15 sekund předčila Lenku Mechlovou (SHK), třetí dojela Kristýna Kolínová z pražské Kotlářky (+1:18). I v mužích měl sprint stejného vítěze jako loni – Petra Horváta (SSU). Ten narozdíl od těsného vítězství Petry Hančové vyhrál poměrně jasně, když předčil druhého Jakuba Škodu (VLI) o 1:15. Na třetím místě skončil Vojtěch Matuš (VRB). Početně dobře obsazené byly i kategorie dorostu a juniorů, navíc to pro dorost byl i nominační závod na ME dorostu. V D17 zvítězila Kateřina Černá (VPM), v D20 Markéta Firešová (ZBM), v H17 Marek Štěrba (SKV) a v H20 Ondřej Hlaváč (TBM).

Mapa sprintu mužů a juniorů.

V neděli ze stejné arény pokračovalo celé klání závodem na krátké trati. Někteří z našich reprezentantů se závodu neúčastnili, protože odjeli na Ski o-tour do Rakouska. V ženách vyhrála Helena Randáková (VRL) před Kristýnou Kolínovou (DKP) a Barborou Chudíkovou (SJI). Mezi muži zvítězil Ondřej Vodrážka (VPM), druhý dojel Jan Kolín (JIL) a třetí Milan Venhoda (SJI). Více informací na stránkách závodů.

Mapa nedělního middlu – trať mužů a juniorů.

Brněnská zimní liga

Pokračovala v neděli závodem dvoučlenných sprintových štafet. Běželo se ve dvojici, kde každý člen běžel dva úseky. Hlavní kategorie byla smíšená (DH) a běželo se v pořadí D-H-D-H. V kategorii veteránů mohly startovat jakékoliv štafety. Na startu jich bylo na 70. Hlavní kategorii ovládlo duo Hiršová – Brlica těsně před páry Kozáková – Kozák a Zháňalová – Zháňal. Web závodů s výsledky.

 

Pražská zimní liga

Se vydala v sobotu 12. ledna “Po stopách trilobitů”. Tak se alespoň jmenoval závod, který se běžel ve Skryjích u Rakovníka. Na výběr bylo z tratí od 4 až do 12 km a k tomu jako bonus byl ještě sprintík po vesnici. Nejdelší trať A ovládl Milan Malačka.

Mapa s tratí kategorie B.

 

Turnovská Jarně-zimní liga

Měla v neděli odpoledne na programu své druhé kolo v Žehrovských lesích. Takřka bez sněhu se běžela krátká trať (pro hlavní kategorie na mapě bez velkých cest). V mužích zvítězil Tomáš Dlabaja a v ženách Markéta Thořová.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 2. 3. 2024
a svátek má Anežka.