Druhý ročník Tour de Železo startuje již v pondělí

od | 11. 7. 2020 | Co dělají mimo les, Orientační běh

Po dvou letech je zde opět Tour de Železo, tedy závod na veteránských kolech, který organizuje parta kamarádů z juniorské reprezentace narozených na konci minulého století. Mezi nimi i medailisté z JMS 2018. Začíná se v pondělí 13. 7. a končí ve čtvrtek 16. 7. Kde se pojede a kdo všechno se zúčastní? Dozvíte se v článku od Daniela Vandase!

Náš příběh

Píše se rok 2016 a skupina mladičkých nadšenců začíná opěvovat krásu silničních kol. Kluci jsou velkými fanoušky silničních závodů, a tak přijdou s nápadem uspořádat nevídanou akci, na které se uskuteční neskutečný souboj o prvenství a o celkový žlutý trikot. Tato akce byla stále v jejich hlavách, ale možný termín, aby se všichni světoví jezdci sešli, nastal v roce 2018. První ročník proběhl ve východních Čechách. Podmínkou bylo silniční kolo z doby kamenné, což většina účastníků splnila.

Po loňské pauze jsme se rozhodli Tour zopakovat a přesunuli dějiště do severních Čech. Podmínka železného kola zůstává a startovní pole se rozrostlo. Našimi vzory a idoly jsou borci, kteří stáli na počátku Tour de France. Podmínky z roku 1903 nejspíš nezopakujeme, ale pokusíme se jim co nejvěrněji přiblížit.

Trasa letošního ročníku Tour de Železo

Nyní můžeme ukázat jednotlivé účastníky tohoto vícedenního retro závodu:

Daniel Vandas (Favorit)
Bandaska, Termoska čili Bandík je všestranný sportovec tělem i duší a prostě Pan Závodník. Vždycky do toho dává celé srdíčko a bude se tak rvát o prvenství. 
V předchozím ročníku nestačil na Víťu. O to víc to tam pošle letos.

Jan Bendák (Šírer)
Honza, Hašlerka neboli Bombón je vášnivý cyklista už od narození. Jako malý se zúčastnil legendární Tour de France ve funkci fanouška. 
Jde si tvrdě za svým snem, a proto je třeba bedlivě sledovat jeho bleskové nástupy.

Vít Koštejn (Favorit)
Víťa, Koště, ale spíše Víťa je nejen nadaný student institutu Matfyz, ale i veliký sportovec a dobrodruh. Ke svým narozeninám dostal raketu značky Trek, na kterou se ovšem letos bude prášit. 
Na kontě už má jedno prvenství a letos se pokusí obhájit tento titul!
Ondra Hlaváč (Favorit)
Ondra, Hlaváč neboli Lahváč bude jedním z hlavních tahounů stáje Favorit. Jeho doménu, technické prémie, tentokrát vymění za lízání asfaltu! Je jedním ze dvou uchazečů o bílý trikot. (Pozn. red.: trikot pouze pro ročníky 99.)

Šimon Hausenblas (Sannino)
Šimon, Šimoin alias LŽÍCE A UŠI s.r.o., je prostě bejk. V předchozím ročníku absolutně všechny deklasoval, mimo jiné ohlášením svého startu na poslední chvíli. Poté ho deklasovala větev.

Adam Strach (Benotto)
Už jenom pomyšlení nahání strach. Černý kůň závodu, nikdo netuší, jaké jsou jeho silné stránky. Z doslechu pouze víme, že je velodromák, má doma pět kol a má rád bazény.

Jan Bořil (Dancelli)
Bořek, milovník a chovatel, je dalším nečekaným a nevyzpytatelným jezdcem letošní Tour. Ohlášením své participace nahnal ostatním jezdcům husí kůži a je tedy dalším černým konikem letošního ročníku.

Vojta Sýkora (Favorit)
Vojta, Sykyč Sýkorka, poletí jak Viktorka. (H.B. pro znalce…). Tento cyklistický antitalent se letos nadchl do kol a svůj nedostatek zkušeností přebije znalostmi o silničních kolech z Cyklobazar.cz

Jáchym Kavalír (Favorit)
Jáchym, Jája Kavalír, to je naše kuřátko. V posledním roce začal posilovat, ostříhal se na mašinku a nyní dělá vyhazovače v discu SHYBY. 
Je dalším benjamínkem letošního ročníku, který se bude ucházet o bílý trikot.

Sledujte nás na Instagramu

Daniel Vandas

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 22. 9. 2023
a svátek má Darina.