Druhý LOBový víkend – Preview

od | 5. 2. 2022 | LOB, Předstartovní horečka

Máme tu konec ledna, na horách připadlo, a o víkendu se konečně rozdají první letošní sady medailí z domácích šampionátů, a to dokonce dvou.

O co jde: Mistrovství a Veteraniáda ČR na klasické trati, Akademické Mistrovství ČR na klasické trati, Mistrovství Polska na klasické trati. Závody se zároveň počítají dorostu a juniorům jako nominační na MED/MSJ, které se uskuteční v březnu ve Finsku.

Kdo za to může: Pod záštitou ČSOS pořádá TJ Zlaté Hory, oddíl orientačního běhu (ZLH)

Prořízka větrem poražených stromů na tratích MČR (Zdroj: FB událost závodů)

Kdy a kde: 5.-6. 2. 2022, Chata Férovka, Rejvíz, Jeseníky

Jaký to bude: Dlouhý. V prostoru v týdnu vydatně sněžilo, sobotní předpověď hlásí teploty těsně pod nulou a sobotní parametry tratí vzbuzují respekt. Z parametrů a pokynů lze vyčíst, že kategorie D20, D21, H17, H20 a H21 nejspíše pojedou dva okruhy, s občerstvovací stanicí u sběrky. Nedělní ČP na middlu bude snad o poznání milosrdnější, pořadatelé však zatím parametry nezveřejnili a předpověď věští sněžení.

Plánek centra závodů. (Zdroj: Pokyny k závodu)

Co na to terén: Horské louky v okolí Rejvízu, kopce Přední Jestřábí (868 m.n.m.) a Zámecký pahorek (také 868m.n.m.), údolí Černé Opavy. Nebude nouze o rovinatější pasáže, ani o důkladné kopce, jak ostatně parametry napovídají.
Distribuce stop je relativně typická pro české závody: 50% tlustá plná (rolba), 25% tenká plná (skůtr), 20% čárka (skůtr) a 5% tečka (lyžař).

Zimní mapa valné části závodního prostoru. (Zdroj: Mapy.cz)

Na koho vsadit: V dorostu i juniorech se očekává účast celé špičky, jsou to přeci jen nominačky. V D17 jsou největšími favoritkami Pecková a Srbová. V H17 se startovní pole širší, mezi favority jsou například Mairich, Srb, Svoboda, Štrait, Bolehovský či Elleder. Juniorky: Chrástová, Kodejšová či Randáková, a juniři Štěrba, bratři Peňázovi nebo třeba Štrégl.
V dospělých se čeká útok na vítězství od Petra Horváta. Na paty mu budou chtít šlapat Hašek, Škoda, Nagy, Bartoš či Matuš. V ženách se o titul s největší pravděpodobností poperou Anežka Hlaváčová a Petra Fiala.

Přejeme všem závodníkům rychlou mázu a dobré volby, SKOL!

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 5. 12. 2023
a svátek má Jitka.