Druhé kolo VŘ na pořadatele závodů 2018. Kdo se hlásí?

od | 6. 3. 2017 | OB v ČR, Orientační běh

Úderem včerejší půlnoci skončila možnost přihlášek do druhého kola VŘ na pořadatele závodů pro sezónu 2018. Do druhého kola bylo přesunuto MČR v nočním OB s přidruženým pohárovým závodem ve sprintu a dále se tam bude rozhodovat o přidělení pořadatelství Celostátního finále přeboru škol a všech samostatných závodů Žebříčku B, který bude od roku 2018 rozdělen na 3 oblasti: Čechy – západ, Čechy – východ a Morava.

Pojďme se podívat, kdo se hlásí a v jakých terénech budeme mít možnost si v sezóně 2018 zaběhat.

MČR v nočním OB + ČP ve sprintu

Posledním MČR roku 2018, které ještě nezná pořadatele je to v nočním OB. A zájem o pořádání tohoto šampionátu a přidruženého nedělního sprintu je nebývale veliký, sešly se hned čtyři zájemci. Oddíl z Dobrušky by rád tento závod uspořádal na polské straně hranice severně od Žacléře, kde se nachází nikdy nezmapovaný členitý terén podhůří Krkonoš, který nabízí různou průběžnost i skalní útvary. Nedělní sprint by se pak konal přímo v Žacléři, který také nebyl dosud pro OB zmapován.

POBO Opava se hlásí s prostorem poblíž Hradce nad Moravicí, který částečně pokrývá stará mapa Hanuše. Ta nabízí typický kontinentální terén. Nedělní sprint by poté hostil zámecký park a obec Hradec nad Moravicí, který částečně pokrývá mapa Zámek Hradec.

Zájem o pořádání MČR projevil také SKOB Slaný, který by noční šampionát rád uspořádal v tréninkovém prostoru MS 1991 u obce Petrohrad, který pokrývá stejnojmenná mapa. Ta nabízí v severní části členitý a kamenitý terén, v jižní části kopcovitý porostově pestrý les s občasným výskytem kamenů. Nedělní sprint by poté slánští pořadatelé rádi situovali přímo do historického centra Slaného, které nebylo nikdy zmapováno.

Zájem o pořádání nočního MČR také projevil oddíl ze Studence, který by rád závodníky pozval do Horní Brusnice na Holubí vrch. Tam by na ně čekal mírně zvlněný porostově pestrý les, místy kameny a pozůstatky po těžební činnosti. Nedělní sprint by poté uspořádal SC Jičín přímo v centru města Jičín, kde měl tento oddíl závod připravený již na rok 2017, ale bohužel kvůli neočekávané kolizi s festivalem Jičín město pohádky jej musel přesunout do Lázní Bělohrad, což v dubnovém termínu hrozit nebude.

Kde byste si rádi zaběhli MČR v nočním?

  • U Žacléře (DOB) (33%, Počet hlasů: 45 )
  • U Petrohradu (SLA) (31%, Počet hlasů: 43 )
  • Na Holubím vrchu (STH) (21%, Počet hlasů: 29 )
  • U Hradce nad Moravicí (AOP) (15%, Počet hlasů: 20 )

Celkový počet hlasujících: 137

Nahrávání ... Nahrávání ...

Mapa Petrohrad se kterou kandiduje SLA na MČR v nočním OB.

Žebříček B Čechy

O poznání méně zájemců se sešlo na pořádání závodů zařazených do samostatných Žebříčků B. Na pořádání Žebříčku B Čechy – východ se na květnový termín hlásí tři zájemci, na ŽB Čechy – západ a ŽB Morava se zatím zájemce nenašel a nejspíše tedy tyto závody poputují do třetího kola výběrového řízení.

Na květnový termín ŽB Čechy – východ se přihlásil oddíl z Jindřichova Hradce s prostorem mezi Číměří, Horní Pěnou a Kačlehy, který je částečně pokryt starými mapami Kunějovské samoty a Řasy. Jedná se tedy o typický terén tzv. České Kanady.

Na stejný termín a ve stejné oblasti se o možnost uspořádat “béčkové” závody hlásí i OK 99 Hradec Králové, který nabízí prostor mezi Odolovem a Radvanicemi, který hostil doprovodné závody JMS 2013 a který pokrývá částečně mapa Kolčarka.

A do třetice se o možnost uspořádat ŽB Čechy – východ hlásí OK Jihlava, který by závodníky rád pozval do lesního komplexu k Růžené a hradu Roštejn, jehož část v roce 2006 hostila MČR na krátké trati na mapách Kančí hlava a Roštejn.

Mapa z MČR na krátké trati 2006.

Závody přidělí soutěžní komise sekce OB na svém březnovém zasedání při Jarním poháru v Hradci Králové. Nedořešenou otázkou ale nejspíše zůstane, kdo uspořádá Žebříček B Čechy – západ a dva závody Žebříčku B Morava.

 

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 20. 6. 2024
a svátek má Květa.