Dovolená s orientačním během: Jizerky O-FEST 2020

od | 27. 4. 2020 | OB v ČR, Orientační běh

Každý den přicházejí zprávy, jak se různé akce ruší. Tým okolo Jana Picka přichází s konceptem trávení týdenního o-festivalu pro všechny generace. Dovolená s orientačním během. Pořadatelé lákají na různorodé tréninky, ale současně i přednášky, analýzy či exkurze.

“Myšlenka je fousatá už 4 roky, původně jsem si s tímto konceptem hrál mezi lety 2016 a 2017. Nyní, v době, kdy nelze pořádat oficiální závody s vyšší účastí, jsem myšlenku oprášil,” přiznává Picek. Jizerky O-FEST se odehraje v termínu 27. června – 4. července 2020. Podtitulem je “Pohodová dovolená s orientačním během”. Každý den pořadatelé připraví dva až tři tréninky, do toho nebudou chybět další sportovní i nesportovní aktivity. Celé dějství se bude odehrávat v Jizerských horách, kde další vyžití se přímo nabízí – kolo, turistika, běh a jiné. Vedle toho bude připraven koncert a také pestrý večerní program jako je turnaj v o-sudoku nebo beseda s reprezentantem. Centrum O-FESTu je v Potkavárně u Havrana, což je nový penzion v Karlově u Josefa Dolu. Nabízí ideální polohu ve vztahu k mapám pro OB, navíc je vlastněn orientačním běžci.

Potkavárna u Havrana je neobyčejný penzion vlastněný přímo orientačními běžci. Foto: zdroj penzionu.

Nejedná se však o soustředění nebo jinou obvyklou aktivitu. “Dnes se dělají různá soustředění nebo tábory. Ale většinou je to zaměřené pro úzkou skupinu. Tady je zcela jedno, zda přijede muž s rankingovým umístěním v první dvacítce nebo na 499. pozici. Stejně tak vítáme dorostence, veterány i celé rodiny. Každý si najde to své,” doplňuje myšlenku hlavní organizátor. Omezení účasti je zatím stanoveno na 45 lidí, tuto kapacitu lze podle aktuálních podmínek i mírně navýšit. Začátek přihlašování je naplánován již na tento čtvrtek 30. dubna od 20:00. Pořadatelé sice nepředpokládají vyprodání startovných podobně jako na populárních Pěkných Prázdninách, přesto přihlášku není dobré nechávat na poslední chvíli. V případě nemožnosti konání akce vrátí pořadatel vklad v plném rozsahu.

O-terén v blízkosti centra akce.

“Tímto projektem bych rád podpořil několik věcí. Zejména nový penzion u nás v Jizerkách a všechny jeho lokální dodavatelé. Orieňťáci se také už dost těší, až konečně se aspoň uvidí se svými kamarády na nějaké o-akci. Podpoříme i další služby (např. tiskárny). A mě také už trochu svrbí ruce, že teď nic nemůžu organizovat,” směje se Picek.
Orientační běh má v Jizerských horách velkou tradici. Je zde řada nových a kvalitních map, konalo se zde MČR na klasické trati v letech 2017 a 2019, Český pohár 2016, MČR štafet a družstev 2013 či MČR na krátké trati 2010. V roce 2021 zde bude probíhat Mistrovství světa v orientačním běhu.

Další informace:

Web akce

Facebooková stránka

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 30. 3. 2023
a svátek má Arnošt.