Doplňujte maximum energie díky Enervit C2:1

od | 14. 5. 2024 | Metodika, výživa

Specialista na výživu vytrvalostních sportovců a partner Českého svazu orientačního sportů představuje svou unikátní řadu produktů pro doplňování energie během výkonu. Ta vychází z fyziologických zákonů i praktických potřeb sportovců. Ve spojení s profesionály Enervit vyvinul novou řadu energetických doplňků C2:1, jejíž název odkazuje na hlavní přínos – obsah dvou druhů sacharidů (glukózy a fruktózy) v optimálním poměru (2:1) pro dodání maximálního množství energie během sportu.

Unikátní řada Enervit C2:1 obsahuje gely, tyčinky, nápoj i zcela nové formy pro dodání energie během výkonu – želé a želatinky. S jejich pomocí tělu snadno a bez složitého počítání dodáte 30, 40, 60 nebo 90 g sacharidů. „Kulaté“ množství energie je jasně komunikované na obale a snadno se tak příjem sacharidů počítá a kombinuje. Doplňky jsou navíc doslova „nahuštěné“ energií – obsahují vysoké množství sacharidů v malých objemech produktu (tzn. není potřeba konzumovat větší objemy výživy). To všechno dělá z nové řady Enervit C2:1 skvělého pomocníka pro dlouhodobé a intenzivní sportovní výkony, jakými je i běh.

Proč C2:1? Protože:

  • C = carbohydrates (sacharidy)
  • 2:1 = poměr glukózy a fruktózy; ten vychází z:
  • doporučeného množství 90 gramů sacharidů za hodinu při intenzivních výkonech a výkonech delších než 3 hodiny ve střední intenzitě;
  • a současně z maximálního množství glukózy vstřebatelného za jednu hodinu (60 gramů) – zbytek tak přidá na fruktózu.

Proč kombinace glukózy a fruktózy?

Protože po vstřebání těchto dvou jednoduchých sacharidů z tenkého střeva jsou krví do pracujících svalů „dopravovány“ molekuly glukózy jinými nosiči než molekuly fruktózy. Zatímco při příjmu jen jednoho z uvedených sacharidů byste tedy využili přinejlepším maximální kapacitu jednoho druhu nosiče, při příjmu kombinace glukózy a fruktózy se zapojí oba typy. Pro přenos energie ke svalům jich tak bude sloužit víc a množství i rychlost dodané energie pracujícím svalům bude větší. Tohle je tedy tím tajemstvím pro maximální přísun energie během sportu, které řada Enervit C2:1 respektuje.

Jaké produkty do řady C2:1 patří?

  • ENERVIT Isocarb C2:1 – prášek pro přípravu energetického nápoje (30/60/90 g sacharidů)
  • ENERVIT Carbo Gel C2:1 – energetický gel (40 g sacharidů); nově i ve variantě s kofeinem (100 mg) nebo sodíkem (200 mg)
  • ENERVIT Carbo Bar C2:1 – energetická tyčinka nahuštěná sacharidy (30 g sacharidů), 2 druhy
  • ENERVIT Carbo Jelly C2:1 – energetické želé pro doplnění energie (30 g sacharidů)
  • ENERVIT Carbo Chews C2:1 – energetické želatinky (30 g sacharidů)
  • Všechny produkty obsahují kombinaci glukózy (maltodextrinu) a fruktózy v poměru 2:1.

Více informací o fungování řady C2:1 najdete zde.

Enervit je výjimečná a oblíbená sportovní výživa známá efektivní podporou výkonnosti. Enervit vyniká především svojí vysokou funkčností, kvalitou, výbornou chutí a rychlým nástupem účinku. Proto je Enervit významným parťákem všech sportovců na různých výkonnostních úrovních včetně orientačních běžců. Do Enervit Teamu patří třeba vítěz závodu Světového poháru Miloš Nykodým. Více informací o přínosech produktů Enervit, mezi které patří třeba regenerační nápoj R2 Recovery, ionťáky, unikátní PRE Sport před výkonem, energetické gely nebo tablety naleznete na webu www.enervit.cz.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 28. 5. 2024
a svátek má Vilém.