Dámské volby v Lískovci

od | 22. 9. 2016 | Analýzy, OB v ČR, Orientační běh, Závody

Sobotní sprint v Novém Lískovci neběželi pouze nejlepší muži, ale také nejlepší ženy. A i v dámské kategorii se nám sešla kompletní česká špička. Závod podle předpokladů ovládla naše aktuálně nejlepší sprinterka Denisa Kosová. Svou oddílovou kolegyni Moniku Topinkovou porazila o půl minuty. Třetí nejrychlejší byla chotěbořská Kamila Gregorová. Do naší analýzy přispěla i pátá Zdenka Kozáková. V následujících řádcích si představíme ty nejzásadnější momenty.

Mapa s tratí D21E

Mapa s tratí D21E

Ženy narozdíl od mužů v úvodu nenavštívily keříky ve svahu, místo testu vzorků bot je tak čekaly krátké ťukačky na prvních dvou kontrolách. Další pak byla velmi podobná jako u mužů. Na druhé kontrole závod vedla Monika Topinková. Těsně za ní však byly Denisa Kosová a Natalia Hiklová (obě +0:03). Naopak Kamila Gregorová rozběhla úvod opatrněji. Na trojku mírně ztrácí holky, které šly jižní volbu. Byla sice kratší, ale dámy musely překonávat dvoje schody. Nejkratší variantu těsně kolem paneláku ze severu žádná z nejlepších žen neobjevila. Na čtyřku pak lehce ztrácí Kamila Gregorová, která šla jižní (delší) variantou. Nicméně ztráta na obou kontrolách byla v řádu 3-5 vteřin.

D21E 2-4

Kosová – modrá, Topinková – červená, Gregorová – fialová, Kozáková – oranžová, teoretická varianta – zelená

Další kontrolu vedoucí do areálu školy šly všechny dámy stejně. Partně jinou volbu (nebo chybu) zvolila do té doby vedoucí Hiklová. Od Denisy Kosové dostala 20 vteřin. Denisa šla ale postup famózní rychlostí. Druhé Kozákové nadělila 7 vteřin! Šestá kontrola pak znamenala jednoduché seběhnutí schodů, rozbalení mapy a tvorbu plánu na dlouhý postup. Ten nejlépe naplánovala a zrealizovala Denisa Kosová (modrá). Druhá Hiklová za ni zaostala o 11 vteřin. Denisa se tak dostává na čele závodu do pěkného téměř půlminutového vedení. Nejvíc kličkování předvedla Zdenka Kozáková (žlutá). Její kličkování byla podle její slov zhruba 20” chyba.

D21E K7

Teoretickou variantu podchodem nikdo nevyužil. Ale i tak byly při realizaci nadchodové varianty velmi kreativní!

Dlouhý postup následovaly dva dva kratší ťukací. První z nich ale výrazně nezvládla Kosová. Na nejrychlejší Hiklovou ztratila 6 vteřin. Ještě víc však ztratila Gregorová, která měla až 25. čas postupu. Následující desátá kontrola nabízela tři zajímavé varianty. Naše čtveřice si však nekompromisně vybrala prostřední variantu.

Postup na K10. Všechny ženy volily kličkovací variantu.

Přišel krátký spojovací postup na K11, kde opět chybuje Kosová. Ztrácí na Gregorovou 10 vteřin a její náskok na čele na aktuálně druhou Hiklovou klesl na pouhých 18 vteřin. Denisa však neponechává nic náhodě a až na 16. kontrolu náskok postupně zase navyšuje. Zajímavostí u žen je realizace 12. resp. 14. kontroly. Oproti mužům jdou na dvanáctku ženy výhradne horní variantou. Naopak na čtrnáctku se žádná z žen nepouští na paseku a všechny poctivě obíhají. Sérií dvou chyb za sebou (na K14 a K15) se Hiklová dostává mimo stupně vítězů. Zvlášť chyba na 15. kontrolu ji stojí přes 20 vteřin! Nic na tom nemění ani nejrychlejší mezičas na 17. kontrolu a sběrku.

Nejlepší ženy na brněnském sprintu Českého poháru, 17.9.2016. (Foto: Anna Auermüllerová/O-news.cz).

Nejlepší ženy na brněnském sprintu Českého poháru, 17.9.2016. (Foto: Anna Auermüllerová/O-news.cz).

Pořadí v cíli:

  1. Denisa Kosová (PHK)
  2. Monika Topinková (PHK) +0:30
  3. Kamila Gregorová (CTB) +0:57
  4. Natalia Hiklová (ZBM) +1:04
  5. Zdenka Kozáková (TBM) +1:22
  6. Marie Pospíšilová (DKP) +1:35

Výsledky s mezičasy najdete v ORISu

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 16. 6. 2024
a svátek má Zbyněk.