Czech O-Tour pokračuje i v roce 2023. Zaběhejte si v pískovcových skalách nebo na Šumavě

od | 29. 11. 2022 | Orientační běh, Závody

Seriál závodů v orientačním běhu pro všechny generace, s řadou doprovodných aktivit i zajímavými terény. To je Czech O-Tour, který po úvodním letošním ročníku v terénech z MS 2021 vstupuje do další fáze. Co všechno organizátoři připravují?

Šumavské hvozdy i kokořínské pískovce

Seriál je koncipován, podobně jako v roce 2022, do třech odlišných terénů. Sezóna Czech O-Tour bude zahájena první dubnový víkend na Plzeňsku. Právě v této lokalitě totiž proběhne Juniorské MS 2024 a některé reprezentační výběry zde budou mít první oficiální tréninkový kemp.
Uprostřed prázdnin, 3. – 6. srpna 2023, se přesune Czech O-Tour na Kokořínsko, kde budete moci zafandit i nejlepším světovým závodníkům, ve stejné lokalitě totiž proběhne i 2. kolo Světového poháru v orientačním běhu.
Pomyslný bonbonek celého seriálu se pak odehraje na Šumavě. Jak organizátoři uvádí, povedlo se jim domluvit s CHKO Šumava na závodech v blízkosti Boubínského pralesu. Závody se odehrají v nadmořské výšce 850 – 1150 m n. m. a pro všechny účastníky se tak bude jednat o unikátní zážitek.

Plzeň. Kokořínsko. Šumava. Skály a kameny najdete ve všech oblastech Czech O-Tour 2023

Přihlášky už od čtvrtka za speciální adventní cenu

I přes masivní zdražování všech komodit v poslední době se organizátoři rozhodli udělat speciální adventní termín přihlášek za startovné ve stejné výši jako v roce 2022. To začíná již tento čtvrtek 1. prosince ve 20:23 s limitem 500 závodníků pro každý jednotlivý závod, bez omezení zůstává přihlašování na celý seriál, který je opět za zvýhodněnou cenu (podmínkou je mít zaplacení startovné do 17. prosince). Po 15. prosinci začne druhý termín přihlášek pouze o nepatrné zvýšení ceny. Organizátoři také připravují speciální vánoční startovné. Je postavené na tom, že můžete zakoupit startovné někomu blízkému, dostanete speciální dárkový voucher a až do 2. ledna 2023 se jméno neobjeví v seznamu přihlášených. Nemusíte se tak obávat, že by obdarovaný o něčem věděl.

Řada novinek

Czech O-Tour není jen o nejrychlejším čase v cíli, ale o dalším doprovodném programu a zážitcích pro celou rodinu. Je připraveno testování běžeckých bot, bude rozšířena aplikace OTour, která se v roce 2022 osvědčila. Důraz a motivace k větší udržitelnosti budete vnímat na každém kroku. Nejstarší veteráni také budou tleskat, došlo k rozšíření kategorií. Pro zájemce budou připraveny OTour tréninky.

Více informací

Video z posledního závodu letošní sezóny na Kokořínsku.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 24. 9. 2023
a svátek má Jaromír.