ČP v MTBO pokračoval 3. a 4. kolem
Dnes je 18.01.2020

MTBO | Reportáže | Závody | 29.05.2017

Třetím a čtvrtým kolem pokračoval Český pohár v MTBO. Klub LKT 80 Šumperk připravil dva závody v Bludově na koupališti Vlčí důl. Tratě byly postaveny v kopcovitém podhorském terénu kolem rozhledny Háj. Závodů se zúčastnilo zhruba 280 závodníků.

Lesy nedaleko Šumperku jsou častým vyhledávaným místem pro domorodce, nachází se zde řada parkových cest a pěšinek. Na třech místech v prostoru se navíc nacházely single traily, v nedělním závodě se netradičně jezdilo i po loukách a v okrajových částech přilehlých vesnic. Pro MTBO to nebývá příliš obvyklé, ale tato skutečnost prověřila závodníky mj. i ve čtení výškopisu. Mapy připravili Zuzana Tomečková a Jiří Král. Mezi hlavními pořadateli byly hned tři české reprezentantky: Marie Březinová postavila middle, long byl z pera Nadi Skácelové a Štěpánka Staňková byla hlavní rozhodčí. Celý závod řediteloval Jiří Král.

Mapa sobotní M21E.

Sobotní middle nejvíce sedl cizincům. Desetikilometrová trať nejvíce sedla rakouskému reprezentantovi Kevinu Haselsbergerovi. Druhé místo obsadil Yoann Garde závodící za ŠK VAZKA Bratislava. Bronz bral italský reprezentant  Luca Dallavalle. Nejlepší z Čechů byl čtvrtý Radek Laciga. Dámskou elitu ovládla Martina Tichovská. Porazila o sedm minut Hanu Garde, další tři minuty zpět byla ukrajinská reprezentantka Krystyna Konvisarova.

Na nedělním longu už domácí nepustili cizince na přední příčky. Vyhrál novoborský Vojtěch Ludvík. Stříbrnou medaili získal Kryštof Bogar (+3:26), bronz vybojoval Honza Svoboda, který ztratil na vítěze přes šest a půl minut. Tak jako v sobotu, i v neděli deklasovala Martina Tichovská celé dámské startovní pole. O téměř 8 minut porazila rakouskou reprezentantku Marinu Reiner, třetí pozice patřila Haně Gardě.

Nejlepší muži v neděli. Foto: Čak Čaky.

Více informací:
stránka závodu
– výsledky: sobota, neděle
– postupy: sobota, neděle

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *