ČP sprint Javorník: Stavitelův rozbor D21E

od | 24. 5. 2017 | Analýzy, Závody

V pondělí jsme si pro vás připravili rozbor hlavní mužské trati, dnes přichází na řadu dámská elita. Koncept tratí byl docela podobný, většina voleb se ale více či méně lišila. Pojďme si tedy ukázat, kde Denisa Kosová nabrala rozdílových 5 vteřin na Janu Knapovou.

Úvod trati byl, podobně jako u mužů, spíš rychlou ťukačkou a přípravou na delší postup. Po třetí kontrole byl závod vyrovnaný. První tři závodnice celkově se naskládaly do 2 vteřin. Ve vedení se ale ocitla Anna Štičková, která měla třívteřinový náskok na Tichovskou.

První delší postup (na K4) vyhrála Knapová. Stejně jako u mužů se ukázalo, že pravá varianta byla nejrychlejší. Druhá Tichovská (+1 vteřina) i třetí Kosová (+2 sec) šly stejnou variantu.  Naopak je vidět, že realizace libovolné levé varianty byla poměrně ztrátová.

Na rozdíl od mužů neměly ženy na pátou kontrolu volbu přes plot. Myšlenkou nebylo, aby buď našly odvahu a už při plánovaní postupu si řekly, že to skočí, ať je to, co je to. Že na tom buď vydělají, nebo ztratí. Spíš naopak. Pouze v závěru byla mikrovolba, jak se dostat do areálu školky. Šestka byla ryze spojovací kontrola a sedmička měla být jasným skočením přes plot a pak drobnou volbou, jestli na kontrolu zleva, nebo zprava. Plotu se bohužel zalekly Kosová a Tichovská, a tak se Knapová dostala do patnáctivteřinového vedení.

Následná mikrovolba na osmou kontrolu byla naprosto vyrovnaná. Bylo úplně jedno, zda šly závodnice zleva či zprava budovy. Bylo ale důležité se rychle rozhodnout, jinak se ztrácely vteřinky. Následovala podobná volba jako u mužů, jen v kratším provedení. Nejrychleji se na devítku dostaly Kosová a Tichovská, obě zvolily levou variantu, oproti mužům ale dámy neběhaly opačně skrz povinný úsek z divácké kontroly. Levá varianta s realizací druhé půlky zprava, to je varianta, kterou šla Marta Fenclová a ztratila 20 vteřin. Variantu přes kopec vyzkoušela Monika Rollier a ztratila přes půl minuty.

Ženy bylo poté potřeba, podobně jako muže, dostat na diváckou kontrolu. Proto následovala krátká spojka na 10. kontrolu a drobná volba na 11. kontrolu. Jako jediná ji šla zprava Tichovská a ztratila pouhou vteřinu. Další dva postupy byly hodně fyzické. Nicméně postup povinným úsekem vyžadoval, aby si dámy pohlídaly dohledávku.

Čtrnáctá kontrola nabízela postup přes Židovské schody nebo obíhačku zprava. Dámy mělo oproti chlapům postup trošku jinak vyvážený a nakonec se ukázalo, že velmi vyrovnaný. Levá varianta byla v podání Fenclové jen o vteřinu pomalejší než pravá od Kabáthové.

Následoval krátký postup zámeckým parkem. Podobně jako u mužů bylo potřeba se co nejrychleji přehoupnout přes kopec na pěšinku a pohlídat si dohledávku. To se vůbec nepovedlo Knapové, která ulítla hodně doleva a dá se říci, že zde prohrála závod. Nejrychlejší postup zde zaznamenala Procházková, na kterou Knapová ztratila 16 vteřin.

I ženy se musely dostat z kopce dolů. A i jim se nabídlo zhučení dolů přes Židovské schody nebo seběh zleva. A právě druhá zmiňovaná varianta byla výrazně rychlejší. Omová, která šla zprava, ztratila na nejrychlejší Kosovou 15 vteřin. Na pravé variantě ale ztratily i Kabáthová (celkově čtvrtá) nebo Mechlová (šestá).

Ani v ženách nikdo nešel na 18. kontrolu zprava. Všechny závodnice oběhly radnici zleva. Závěr trati pak už oproti mužům nepřinášel větší volby, a to hlavně kvůli tomu, aby se dámy vešly do směrného času. Šlo spíše o jemné dočtení dohledávek. To se na 19. kontrolu nepovedlo třeba Omové, která tam ztratila dalších 15 vteřin. Na předsběrku zase udělala chybu Gregorová (+15 vteřin).

Výsledky:

MÍSTO
JMÉNO
REG. ČÍSLO
LICENCE
KLUB
ČAS
ZTRÁTA
BODY
1. Kosová Denisa PHK9150 E OK 99 Hradec Králové 13:17 10441
2. Knapová Jana LPU9053 E OK Lokomotiva Pardubice 13:22 + 0:05 10377
3. Tichovská Martina PGP8658 R SK Praga 13:36 + 0:19 10197
4. Kabáthová Eva ZBM8966 E SK Žabovřesky Brno 14:01 + 0:44 9876
5. Poklopová Lenka ZBM8950 E SK Žabovřesky Brno 14:12 + 0:55 9735
6. Mechlová Lenka SHK9051 E OK Slavia Hradec Králové 14:21 + 1:04 9619

Informační rozcestník:

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 20. 4. 2024
a svátek má Marcela.