Co nás a hlavně vás čeká v dubnu?
Dnes je 17.02.2020

Závody | 30.03.2019

V druhé polovině března se všude po Česku naplno rozjela o-sezona. První závodem byl NOB v Jihočeské oblasti následovaný závodem Jarní skály  v Ještědské oblasti (psali jsme zde). Poté proběhlo MS v LOB, štafetový Jarní pohár (a dalších několik víkendových závodů). Nyní, v době vydání toho článku probíhají oblastní závody po celé republice. A co nás čeká dál? 

6. – 7. 4. 2019 ČPŠ + ŽB + CEYOC Háj ve Slezsku (Mistrovství Moravy)

Tradiční jarní závod tentokráte pořádá OOB TJ Baník Ostrava. Dle pořadatelů nás po oba dny čeká “Středně kopcovitý terén s převážně dobrou průchodností. V prostoru se nacházejí terénní pozůstatky 2. světové války, střední hustota komunikací”. Prostor sobotního závodu zmapovala dvojice Martin Telecký a Mirek Sikora. Poběží se v prostoru, kde vznikla mapa naposledy v roce 1994, tedy to bude kvalitně odleželý terén. Obrys embargovaného prostoru najdete na mapovém portálu ČSOS.

Nedělní štafety mapoval krom Martina Teleckého i Bob Háj. Ze staré mapy je vidět, že závodníci poběží hlavně ve svahu rozděleném četnými údolími, ve kterých jsou terénní detaily. Mapa embarga na ČPŠ. Na start se postaví necelých 150 štafet.

13. 4. MČR a Veteraniáda ČR v nočním OB + ŽA Krátká trať

OK Slavia Hradec Králové je letošním pořadatelem MČR v NOB. Centrem obou závodů bude osada Skála (část obce Boháňka). Na webu závodu pořadatel nasdílel starou mapu jako vektor (pdf), a tak se můžou všichni závodníci kvalitně podívat, co je o víkendu čeká. Závodit se bude po obou stranách potoka Jestřábek. Na jih od potoka je relativně prudké údolí s množstvím terénních detailů a kamenným povrchem. Na MČR v NOB je přihlášena necelá pětistovka závodníků!

OM ve sprintu

Důležitými závody prvního dubnového víkendu jsou i oblastní mistrovství. V kategoriích dorostu, juniorů a dospělých postupuje vždy jeden člověk na MČR ve sprintu!

Další tipy na závody

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *