Chudý o-víkend

od | 21. 1. 2020 | Reportáže, Závody

Při pohledu do kalendáře by se mohlo zdát, že venku je právě zima. No, při pohledu z okna to tak na většině míst v Česku rozhodně nevypadá. LOBy se neustále odsunují, světové se přesouvají, a tak většina orienťáků stále běhá zimní ligy. Ty jsou ale tradičně v lednu pořádané v menším počtu – všichni totiž počítají se sněhem… Ale i přesto se našlo pár míst, kde se o víkendu závodilo! 

5. BZL – Kufrování s medvědem (BBM)

Již pátým závodem letos pokračoval seriál brněnských zimních lig. Závodníci se tentokrát vydali do lesa. Lesa plného drobných rýžek a ještě více údolíček. Relativně malý lesík plně využil stavitel tratí Pavel Ptáček. Pro muže si nachystal trať dlouhou 4,6 km s převýšením 200 metrů. Tu si ostříleně podmanil Marek Prášil z Jihlavy. Druhý Jan Klusáček a třetí Alexandr Jordanov (oba ZBM) na něj ztratili zhruba 4 minuty. Mezi ženami byla na trati (3,2km / 140 m převýšení) nejrychlejší žabovřeská Magdaléna Klusáčková, která porazila druhou Natalii Hiklovou o víc než minutu a půl. Třetí skončila Tereza Korpasová (TBM).

Kompletní výsledky

Mapa s mužskou tratí Kufrování s medvěděm

5. závod Slezské zimní ligy – Havířov

Ani v nejvýchodnější oblasti Česka se nezahálelo. Klub OB Havířov připravil dlouhý sprint po “historickém centru města” postaveném v 50 letech minutého století. Celé dějství se odehrávalo v typické komunistické architektuře, zvané “socialistický realismus”, zkráceně SORELA (název mapy) či hovorověji SOCREL. Zvláštností tohoto závodu bylo otočení severu na mapě zhruba o 45 stupňů.

Nejdelší mužská i ženská trať byly stejné. Na závodníky čekala trať o délce 4,5 km a 24 kontrol. Mezi ženami byla nejrychlejší Iva Kavánková (TZL) před Teresou Mrózek a Hanou Bernatíkovou (obě TRI). V mužích vyhrál Roman Zbranek (TZL) před Michalem Bjolkem (BFM) a Erikem Tuharským (TRI)

Kompletní výsledky

Mapa s mužskou tratí Slezské zimní ligy v Havířově

Rychnovská noční liga 

V sobotu se závodilo i v podhůří Orlických hor. V Rychnově nad Kněžnou proběhlo 4. kolo Rychnovské zimní ligy. Výjimečně bylo povoleno běžet i se světlem (část prostoru nebyla osvětlená). Na královské trati “L”, dlouhé 3 kilometry, vyhrál domácí Milan Šabata. Druhý skončil Tomáš Locker a třetí Daniel Locker (oba SRK). Nejrychlejší ženou na této trati byla opět domácí Karolína Cejpková.

Kompletní výsledky

Mapa s tratí kategorie “L” 4. kola Rychnovské noční ligy

Pardubický zimní pohár

V Pardubicích se běželo další kolo Pardubického běžeckého poháru, tentokrát u Gymnázia Dašická. Na start se postavilo celkem 109 závodníků. V kategorii mužů na trati dlouhé 3,9 km byl nejrychlejší Martin Roudný před Filipem Haasem a Karlem Haasem (všichni LPU). Mezi ženami byla nejrychlejší Marta Fenclová před Klárou Žaloudkovou a Klárou Haasovou.

Kompletní výsledky

Mapa s mužskou tratí

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 29. 1. 2023
a svátek má Zdislava.